Vše potřebné pro internet zařídí nový vysokorychlostní router/firewall

Praha, 23. června 2005 – ZyXEL Communications (TSE:2391), přední světový výrobce řešení v oblasti vysokorychlostního přístupu na internet a síťových řešení představuje nový router/firewall P-335WT 5-in-1 navržený zejména pro domácí uživatele a malé kanceláře. Tento výrobek nabízí uživatelům vše, co mohou potřebovat při užívání internetu: bezdrátový 802.11g firewall a router, funkce tiskového serveru, nástroj pro správu propustnosti a bezpečnostní služby Trend Micro Home Network Security Services (TMSS). Všestranné možnosti ZyXELu P-335WT dovolují využívat pohodlného bezdrátového způsobu tisku v rychlém a dostatečně zabezpečeném síťovém prostředí.
Vše potřebné pro internet zařídí nový vysokorychlostní router/firewall

ZyXEL P-335WT podporuje technologii Wireless g+ SuperSpeed společnosti ZyXEL, která v kombinaci s bezdrátovými kartami používajícími rovněž Wireless g+ SuperSpeed, zvyšuje rychlost přenosu dat až k úžasné hranici 125 Mb/s. Kromě vestavěného 4-portového přepínače obsahuje ZyXEL P-335WT možnost sdílení tisku prostřednictvím USB portu, což dovoluje uživatelům malé firemní a domácí sítě tisknout kdekoliv chtějí.

ZyXEL P-335WT má bohaté funkce pro správu propustnosti a nabízí možnost přiřazení priority propustnosti služeb, mezi něž patří WWW, Xbox Live, VoIP, FTP, E-Mail a stahování eMule. Uživatelé mohou navíc snížit provoz tím, že některé služby zablokují úplně.
Funkce nastavení kvality služeb umožňuje domácím a malým podnikovým sítím používat zároveň několik aplikací a optimalizovat přitom propustnost. 

Jako odpověď na časté síťové útoky, obsahuje ZyXEL P-335WT excelentní ochranu prostřednictvím firewallu, který odvrátí nezvané hosty. Do tohoto zařízení byly navíc integrovány pokročilé bezpečnostní funkce a antivirová ochrana Trend Micro Home Network Security Services (TMSS), jež slouží jako další ochranná linie pro domácí počítače a sítě. Rodičovský zámek TMSS navíc sleduje činnost a navštívené stránky a nabízí možnost blokovat nechtěné stránky a zabránit tak dětem přístup k nevhodnému obsahu.

Díky exkluzivní technologii společnosti ZyXEL OTIST ("One-Touch" Intelligent Security Technology) lze stisknutím jediného tlačítka na routeru šifrovat data přenášená mezi ZyXEL P-335WT a jinými bezdrátovými kartami ZyXEL s technologií g+ SuperSped. 256bitový WEP klíč, WPA a 802.1x, WiFi kódování a autentikační schémata zajišťují nejlepší bezdrátovou bezpečnost. 

O společnosti ZyXEL
ZyXEL je největším světovým poskytovatelem DSL routerů (Gartner, červenec 2004). Jakožto specializovaná firma v oblasti širokopásmového přístupu na Internet a komplexníxh sít´ových řešení, integruje ZyXEL do své produktové nabídky technologie WAN, LAN, xDSL, firewall, wireless LAN, VoIP a routery.

Společnost má za partnery klíčové telekomunikační operátory a poskytovatele internetu a prostřednictvím rozsáhlého celosvětového partnerského kanálu přináší řešení pro připojení společností a zákazníků. Mezi její telekomunikační partnery patří Deutsche Telecom, Telefonica, Swisscom, Český Telecom, Contactel, GTS, Nextra, Tiscali a řada dalších.

Hlavním cílem společnosti ZyXEL je přinášet zákazníkům technologické inovace, vysokou kvalitu, spolehlivost a snadnou ovladatelnost, jakou očekávají od špičkové společnosti. ZyXEL je vedoucí světovou společností ve svém oboru a předním technologickým a produktovým inovátorem. Společnost ročně investuje přibližně 5% svého obratu do vývoje a výzkumu.

Centrála společnosti ZyXEL leží na Tchajwanu a její produkty jsou nabízeny ve více než 150 zemích pěti kontinentů. České zastoupení společnosti ZyXEL bylo otevřeno v roce 2004 a nese zodpovědnost za trhy v Česku, Slovensku a v Polsku. Rozhodnutí otevřít kancelář společnosti ZyXEL v České republice je logickým krokem rozvoje společnosti a odpovědí na vzrůstající poptávku po řešeních s přidanou hodnotou a produktech společnosti ZyXEL. Pro další informace o společnosti a jejich produktech, prosíme navštivte internetové stránky www.zyxel.com nebo www.zyxel.cz.

Váš názor Další článek: Nový Servant Salamander s podporou nahrávání na FTP

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Malá spolehlivost, Telefonica, Nejlepší zastoupení, Vzrůstající trend, Nechtěná data, Zyxel, Xbox Live, Pokročilý výzkum, Ochranná funkce


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky