Volný zesiluje boj se SPAMem, používá nejnovější technologie

22. února 2007
Jak obejít ochranu ve Windows Vista
22. února 2007 - VOLNÝ, přední alternativní telekomunikační operátor a provozovatel portálu VOLNÝ.CZ nasadil nejnovější technologii proti útokům spammerů. Systém nyní zadrží i většinu spamů, v nichž je sdělení vloženo pomocí obrázků, které běžné systémy nemohou rozpoznat.
Volný zesiluje boj se SPAMem, používá nejnovější technologie

VOLNÝ posílil antispamovou a antivirovou ochranu. V rámci zajištění bezpečnosti freemailových schránek nasadil nejnovější verze antispamu a antiviru Kaspersky. Běžné antispamové systémy rozpoznávají spam podle textu, který email obsahuje. Aby spammeři tyto systémy obešli, zasílají emaily, kde je text vložen jako obrázek. Novinkou u antispamu, který VOLNÝ v současné době nasadil, je právě funkce scanování obrázku. Díky tomu jsou odhaleny i maily obsahující nevyžádané sdělení v podobě obrázku, a to i v případě, že je tento obrázek „chráněn“ proti rozpoznání náhodně rozmístěnými čárami. Nový systém rovněž využívá on-line spojení s centrem Kaspersky, kde dochází k nepřetržité aktualizaci spamové databáze z center po celém světě.

„Nárůst útoků spammerů již dosahuje nevídaných rozměrů. Ještě před dvěma roky byl poměr běžných zpráv vůči SPAMu přibližně padesát na padesát procent, v dnešní době již SPAM tvoří přibližně 95% celkového e-mailového provozu. Neustále nasazujeme nejnovější technologie a v současné době již odmítáme 250 SPAMů za sekundu. I přes obrovskou účinnost těchto opatření i jediné procento, které projde našimi ochranami tvoří vlastně jednu pětinu všech zpráv, které zákazníci obdrží,“ říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

Váš názor | Jak obejít ochranu ve Windows Vista

Témata článku: Kaspersky, Scanování, Nejnovější zpráva, Běžná aktualizace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší