VOLNÝ vybudoval novou bezdrátovou síť o rychlosti 6 Mbit/s

Praha - VOLNÝ, nejdynamičtější telekomunikační operátor v ČR, uvedl do komerčního provozu profesionální bezdrátové připojení o rychlosti až 6 Mbit/s v 11 městech České republiky. Nová bezdrátová síť využívá nedávno otevřeného pásma 5,4 GHz. Výhodou tohoto pásma je, že umožňuje nabídnout stabilní připojení o vysoké rychlosti až 6 Mbit/s a bez omezení přenášených dat. Díky vyššímu povolenému vysílacímu výkonu je bezdrátový internetový dostupný i v lokalitách umístěných dále od vysílače než v jiných pásmech.
VOLNÝ vybudoval novou bezdrátovou síť o rychlosti 6 Mbit/s

 „Rozvoj vysokorychlostního internetu a jeho zpřístupnění prostřednictvím našich vlastních přístupových sítí je klíčovým bodem naší strategie,“ uvádí Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ, a dodává: “Firmy v 11 městech mají teď možnost připojit se k nejrychlejšímu bezdrátovému internetu ve volném pásmu. VOLNÝ jim přinese vysoce kvalitní službu za velice přijatelnou cenu.“

VOLNÝ začal budovat bezdrátovou síť v pásmu 5,4 GHz již na podzim loňského roku. Jako první operátor připojil v pilotním provozu tři města - Plzeň, Trutnov a Chrudim. V druhé etapě výstavby byla pokryta další města - Praha, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Karlovy Vary, Teplice, Ostrava a Olomouc.

Hlavním benefitem nové moderní a robustní bezdrátové technologie je vysoká rychlost a stabilita připojení bez agregace či omezení přenosu dat. Proto je toto připojení vhodné zejména pro menší kanceláře a středně velké firmy do 50 zaměstnanců. Zákazníci navíc získají ke službě zdarma radiové terminály či neplatí zřizovací poplatky. Zároveň VOLNÝ garantuje nepřetržitou servisní podporu a při výpadku zásah do 4 hodin.
V současnosti VOLNÝ úspěšně provozuje bezdrátovou internetovou síť celkem ve více než 40 městech po celé ČR. Služby v pásmu 5,4 GHz doplňuje bezdrátovým internetem v jiných pásmech, např. licencovaném pásmu 3,5 GHz.

Více informací o dostupnosti a bezdrátovém připojení v uvedených regionech naleznete na www.volny.cz nebo na lince 800 880 800.

O společnosti VOLNÝ
VOLNÝ připojuje domácnosti především vysokorychlostním ADSL internetem přes telefonní linku za velmi výhodný měsíční paušál již od 389 Kč. Firmám, které jsou náročnější stabilitu připojení než domácnosti, poskytuje vysoce kvalitní bezdrátové připojení nebo vyšší třídy vysokorychlostního DSL připojení.
VOLNÝ je:
· První a jediný český telekomunikační operátor, který nabízí nejrychlejší ADSL připojení v ČR o rychlosti 10 Mbit/s
· Jeden ze tří největších poskytovatelů ADSL připojení k internetu
· První český telekomunikační operátor, který poskytl VoIP služby pro rezidenční uživatele
· První český telekomunikační operátor, který nabídl neomezené volání v pevných sítích za paušál
· První český telekomunikační operátor, který nabídl hlasové služby přes ADSL
· První a jediný alternativní telekomunikační operátor, který provozuje nezávislou celonárodní bezdrátovou síť pokrývající více než 40 velkých měst

VOLNÝ je přední telekomunikační operátor, který poskytuje všechny druhy pevného připojení k internetu, hlasové a datové služby, síťová řešení, web hosting, server housing, registraci domén a řadu dalších služeb s přidanou hodnotou. Je nejdynamičtěji rostoucím alternativním poskytovatelem ADSL služeb a jedním z největších poskytovatelů internetového připojení. Na českém trhu působí od roku 1995. Jejím 100% vlastníkem je největší rakouský telekomunikační operátor Telekom Austria.
VOLNÝ je držitelem certifikátu Microsoft Certified Partner, zakládajícím členem sdružení NIX.CZ, CZ.NIC a aktivním členem Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a její sekce AORTA. Více informací o společnosti a službách naleznete na www.volny.cz.

Diskuze (1) Další článek: Intel nabízí přídavnou PCI kartu pro VoIP s běžným telefonem

Témata článku: Microsoft, Benefit, Radius, Telekomunikační síť, Austria, Licencované pásmo, Jediná síť, Česká síť, První služba, Bezdrátový internet

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší