VOLNÝ uvádí jako první na trh služby v pásmu 5,4 GHz

VOLNÝ uvádí tento týden do provozu bezdrátovou internetovou síť ve frekvenčním pásmu 5,4 GHz. Necelé dva měsíce po uvolnění pásma Českým telekomunikačním úřadem je VOLNÝ prvním operátorem, který nabízí služby v tomto pásmu. VOLNÝ zahajuje komerční pilotní provoz ve třech lokalitách – Plzeň, Trutnov a Chrudim. Uživatelům v těchto městech poskytuje za revoluční ceny rychlejší a kvalitnější internet s kapacitou až 6 Mbit/s.
VOLNÝ uvádí jako první na trh služby v pásmu 5,4 GHz

„Dlouho očekávaná událost, uvolnění frekvenčního pásma 5,4 GHz, nám umožnila posílení vlastních přístupových sítí. Řadu let uspěšně provozujeme síť v pásmu 3,5 a 2,4 GHz, nedávno jsme vybudovali moderní pevnou datovou síť ADSL2+, a paralelně s tím probíhá výstavba bezdrátové sítě v pásmu 5,4 GHz. V příštím roce plánujeme dynamický rozvoj této technologie v dalších 20 lokalitách,“ upřesňuje Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ.

 

Výhodou internetového připojení od VOLNÝ v nově uvolněném pásmu je lepší kvalita a vyšší kapacita připojení bez limitu dat. Díky vyššímu povolenému vysílacímu výkonu je internetové připojení dostupné i pro lokality umístěné dále od základnové stanice než v jiných pásmech. To znamená, že nyní má možnost využít výhody vysokorychlostního připojení více uživatelů. Internetové připojení v pásmu 5,4 GHz nabízí VOLNÝ v první fázi firmám, do budoucna uvažuje o nabídce také pro domácí uživatele.

 

Více informací lze získat na bezplatné lince 800 880 880 nebo na www.volny.cz

 

 

Poznámka pro redaktory

Akciová společnost Czech On Line působí v České republice od roku 1995 a zaujímá přední místo mezi alternativními poskytovateli telekomunikačních služeb. Vlastníkem společnosti je od roku 2000 největší rakouský telekomunikační operátor Telekom Austria. Pod značkou VOLNÝ poskytuje společnost hlasové, internetové, datové služby, síťová řešení, web hosting, server housing a řadu dalších služeb s přidanou hodnotou. Společnost provozuje portál VOLNY.CZ a registruje téměř půl milionu freemailových schránek. V roce 2005 se stala Czech On Line nejdynamičtěji rostoucím alternativním poskytovatelem ADSL služeb a jedním z prvních poskytovatelů služeb na bázi VoIP na českém trhu.

 

Czech On Line je držitelem certifikátu Microsoft Certified Partner, zakládajícím členem sdružení NIX.CZ, CZ.NIC a aktivním členem Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a její sekce AORTA. Více informací o společnosti a službách naleznete na www.volny.cz.

Témata článku: Internet, Austria

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje