VOLNÝ úspěšně vyřídil stovky žádostí o registraci .EU domén

Dnes v 11 hodin dopoledne odstartoval unikátní projekt Evropské unie – oficiální registrace internetových domén s příponou .EU. Telekomunikační operátor VOLNÝ stál jako akreditovaný registrátor na startu a během prvních minut odeslal do centrálního registru k vyřízení stovky žádostí.
VOLNÝ úspěšně vyřídil stovky žádostí o registraci .EU domén

„Jsme rádi, že VOLNÝ obstál v obrovské konkurenci a pro většinu svých zákazníků vybojoval první pozice. Jak jsme předpokládali, boj bude sveden zejména o frekventované domény jako future.eu. V tomto případě rozhodovaly skutečně sekundy,“ komentuje průběh registrací v prvních minutách po startu Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ. „VOLNÝ má 10 let zkušeností s registrací českých a zahraničních domén, a proto svůj registrační systém dokázal optimalizovat na co nejrychlejší odbavení. Žádosti všech zájemců byly odeslány do centrální databáze hned během prvních minut po spuštění.“

„Nápor na registrace byl v prvních minutách obrovský. Projevil se například na dočasné nedostupnosti některých veřejných webových stránek centrálního registru EURid. VOLNÝ zaznamenal také několikasekundové odezvy na jednotlivé žádosti, což však nemělo žádný vliv na průběh registrace a funkčnost systému EURid,“uvádí Michael Fried.

První registrace v centrální databázi EURid proběhly ihned po startu evropského on-line systému. Za prvních 15 minut EURid zaregistroval 40 tisíc žádostí. Jednou z prvních registrovaných domén  byla dle očekávání doména sex.eu. Největší šanci na získání domény v prvních fázích registrace má subjekt, který zaslal žádost o registraci do systému jako první. Ani v tomto případě však doménu získat nemusí, neboť během následujících 40 dní musí doložit svůj právní nárok na registraci. Abychom žadatelům usnadnili dokončení procesu registrace, poskytujeme jim nadstandardní konzultační servis.

V prvních fázích registrace nestačí pouze požádat o doménové jméno, ale je třeba násleně také zkompletovat a zaslat podrobnou písemnou dokumentaci přímo do Bruselu pro uplatnění přednostního práva registrace. V rámci odborných konzultacích VOLNÝ klientům ověří a zkontroluje veškerou dokumentaci, a následně zajistí její do Bruselu. Přehled dokumentace, kterou musí žadatelé odeslat do Bruselu k prokázání právního nároku na doménu lze nalézt na stránkách http://eu.volny.cz.

Na rozdíl od většiny registrátorů VOLNÝ zahajuje registraci do dalších fází v souladu s pravidly EURid pouze pro aktuální fázi. „Velké množství domén bude již rozebráno v první fázi. Považujeme proto za neseriózní, vybírat peníze za něco, co nebudeme moci splnit. Navíc dáváme zájemcům šanci být na čele registrací do další vlny. Zájemcům doporučujeme, aby si načasovali zaslání požadavku na den zahájení závazných registrací, což je zhruba tři týdny před startem systému sdružení EURid,“ vysvětluje Michael Fried. Závaznou registraci do 2. fáze VOLNÝ odstartuje 16. ledna 2006 v 11:00, 3. fázi - volnou registraci otevře VOLNÝ 13. března 2006 od  11:00.

Start registrace .EU domén Evropská komise rozčlenila do třech fází. Ode dneška se mohou registrovat pouze držitelé ochranných známek a veřejné instituce. V druhé fázi, která začne 7. února 2006, přijdou na řadu obchodní značky a názvy firem. Otevřená registrace pro libovolný název domény bude spuštěna 7. dubna 2006. Poplatek za první fázi registrace činí 1990 Kč, roční udržovací poplatek pak 399 Kč. Během následujících 5 let očekává Evropská komise registraci přibližně 20 miliónů domén.

Registraci domén lze provést na stránkách http://eu.volny.cz nebo na lince 800 880 800.


Poznámka pro redaktory

Akciová společnost Czech On Line působí v České republice od roku 1995 a zaujímá přední místo mezi alternativními poskytovateli telekomunikačních služeb. Vlastníkem společnosti je od roku 2000 největší rakouský telekomunikační operátor Telekom Austria. Pod značkou VOLNÝ poskytuje hlasové, internetové, datové služby, síťová řešení, web hosting, server housing a řadu dalších služeb s přidanou hodnotou. Společnost provozuje portál VOLNY.CZ a registruje téměř půl milionu freemailových schránek. V roce 2005 se stala Czech On Line nejdynamičtěji rostoucím alternativním poskytovatelem ADSL služeb a jedním z prvních poskytovatelů služeb na bázi VoIP na českém trhu.

Czech On Line je držitelem certifikátu Microsoft Certified Partner, zakládajícím členem sdružení NIX.CZ, CZ.NIC a aktivním členem Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí (APVTS) a její sekce AORTA. Více informací o společnosti a službách naleznete na www.volny.cz.

Diskuze (1) Další článek: Nextra prodána! Kupující? GTS Central Europe

Témata článku: Microsoft, Evropská unie, Registrační značka, Následující minuta, První minuta, Brusel, První služba, Fáze, První zájemce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší