VOLNÝ rozšiřuje svou vlastní síť do dalších měst a pokrývá přes 30% pevných linek v ČR

VOLNÝ, přední alternativní telekomunikační operátor, rozšiřuje svou nejmodernější pevnou vysokorychlostní síť ADSL2+ do dalších měst ČR. Tato síť je nově dostupná v Teplicích, Plzni a Pardubicích, Olomouci a Hradci Králové. Vlastní síť VOLNÝ nabízí uživatelům neomezený vysokorychlostní internet a zároveň telefonování bez nutnosti platit poplatky společnosti Telefónica 02.
VOLNÝ rozšiřuje svou vlastní síť do dalších měst a pokrývá přes 30% pevných linek v ČR

Síť VOLNÝ pokryje v lednu 2007 přes 30%, tedy přibližně 800.000 telefonních linek v ČR. Je dostupná v Praze, Brně, Ostravě, Příbrami, Mladé Boleslavi a Kladně. Nově se rozšířila do Teplic, Plzně a Pardubic. Ještě do konce ledna přibyde Olomouc a Hradec Králové.

„VOLNÝ byl prvním operátorem v Čechách a ve střední Evropě, který začal nabízet vysokorychlostní internetové připojení prostřednictvím sítě ADSL2+ a  v současné době má nejširší pokrytí ADSL2+. Tato síť nám umožňuje nabídnout zákazníkům kvalitní a levné služby, které nejsou závislé na společnosti Telefónica O2. Na dalším rozšíření sítě intenzivně pracujeme. Do konce letošního plánueme  rozšíření pokrytí nad 40% pevných linek v České republice,“ říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

VOLNÝ začal nabízet služby prostřednictvím ADSL2+ technologie (na bázi zpřístupnění místní smyčky – LLU) již v říjnu roku 2005. Tehdy byla technologie dostupná v Mladé Boleslavi, Kladně a Příbrami. V průběhu roku 2006 se síť VOLNÝ rozšířila do Prahy, Brna a Ostravy. Na počátku roku 2007 přibývají další města. Cílem je pokrytí všech hlavních regionů ČR.

ADSL2+ je nejmodernější technologie, která umožňuje internetové připojení až o rychlosti 24 Mbit/s. VOLNÝ nabízí připojení o rychlosti od 512 kbit/s do 10 Mbit/s a to jako samostatné internetové připojení, nebo v rámci balíčku s výhodným voláním. Využití technologie ADSL2+ umožňuje společnosti VOLNÝ poskytovat zákazníkům nejmodernější služby, např. digitální televizní vysíláni na bázi IPTV a další služby.
Další informace o pokrytí a cenách internetového připojení VOLNÝ naleznete na http://adsl.volny.cz/.

Váš názor Další článek: Vydělejte na chybách ve Windows Vista

Témata článku: Internet, Internetové připojení, Mladá Boleslav, IPTV, Dostupná síť, Olomouc

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší