VOLNÝ při startu 2. fáze registrace evropských domén opět zabodoval

VOLNÝ potvrdil status nejspolehlivějšího českého registrátora .EU domén.
VOLNÝ při startu 2. fáze registrace evropských domén opět zabodoval

Ve středu 7. února 2006 úderem 11. hodiny SEČ zahájil centrální evropský registr EURid druhou fázi registrací domén s koncovkou .EU. Odstartoval tím boj 900 registrátorů z celé Evropy o nejžádanější evropské domény. Tuzemský registrátor VOLNÝ stál opět připraven na startu a svoji první žádost o .EU doménu odeslal již v první sekundě. Během následujících několika desítek minut VOLNÝ úspěšně předal do centrální databáze téměř tisícovku žádostí svých klientů.

„VOLNÝ opět potvrdil kvality úspěšného a spolehlivého registrátora evropských domén. 80 procentům našich zákazníků jsme zajistili první místo v boji o svoji doménu,“ říká Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ. „Předpokládáme, že zájem o evropské domény bude v druhé fázi až dvakrát vyšší. Evropské domény se bezesporu stanou nejprestižnějším prostorem pro prezentaci firem i jednotlivců v rámci Evropské unie.“

Před startem 2. fáze panovalo ještě větší napětí než v první fázi. Nyní se totiž nově otevřel prostor pro všechny firmy a podnikatele, kteří si chtějí zaregistrovat název firmy či výrobku, na nějž nemají ochrannou známku.

"Odesílání žádostí jsme zvládli naprosto hladce. Nyní zákazníci mohou očekávat e-mail, který potvrdí přijetí žádosti o registraci na jejich doménu. Pak už je pouze na nich, aby nepropásli 40denní lhůtu, během které musí prokázat svůj právní nárok na doménu,“ doplňuje Michael Fried.

I sebemenší nesrovnalost v dokumentaci může způsobit, že žádost bude odmítnuta. „Ze zkušenosti v první fázi víme, že téměř polovina dokumentů obsahuje formální chyby. Doporučujeme se podrobně informovat na stránkách http://eu.volny.cz či zvolit nadstandardní konzultační služby,“ vysvětluje Michael Fried. V jejich rámci VOLNÝ pomůže s kompletací dokumentů, provede jejich kontrolu a zajistí včasné odeslání do Belgie. Na rozdíl od EURidu mají klienti v rámci konzultačních služeb možnost své chyby napravit.

Druhá přednostní fáze potrvá do 7. dubna 2006, kdy se otevře volná registrace pro jakékoliv jméno či název domény. Bližší informace o  naleznete na stránkách http://eu.volny.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 880 880.

Témata článku: Následující minuta, Fáze, Nadstandardní kvalita, Michael

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje