VOLNÝ při startu 2. fáze registrace evropských domén opět zabodoval

VOLNÝ potvrdil status nejspolehlivějšího českého registrátora .EU domén.
VOLNÝ při startu 2. fáze registrace evropských domén opět zabodoval

Ve středu 7. února 2006 úderem 11. hodiny SEČ zahájil centrální evropský registr EURid druhou fázi registrací domén s koncovkou .EU. Odstartoval tím boj 900 registrátorů z celé Evropy o nejžádanější evropské domény. Tuzemský registrátor VOLNÝ stál opět připraven na startu a svoji první žádost o .EU doménu odeslal již v první sekundě. Během následujících několika desítek minut VOLNÝ úspěšně předal do centrální databáze téměř tisícovku žádostí svých klientů.

„VOLNÝ opět potvrdil kvality úspěšného a spolehlivého registrátora evropských domén. 80 procentům našich zákazníků jsme zajistili první místo v boji o svoji doménu,“ říká Michael Fried, generální ředitel VOLNÝ. „Předpokládáme, že zájem o evropské domény bude v druhé fázi až dvakrát vyšší. Evropské domény se bezesporu stanou nejprestižnějším prostorem pro prezentaci firem i jednotlivců v rámci Evropské unie.“

Před startem 2. fáze panovalo ještě větší napětí než v první fázi. Nyní se totiž nově otevřel prostor pro všechny firmy a podnikatele, kteří si chtějí zaregistrovat název firmy či výrobku, na nějž nemají ochrannou známku.

"Odesílání žádostí jsme zvládli naprosto hladce. Nyní zákazníci mohou očekávat e-mail, který potvrdí přijetí žádosti o registraci na jejich doménu. Pak už je pouze na nich, aby nepropásli 40denní lhůtu, během které musí prokázat svůj právní nárok na doménu,“ doplňuje Michael Fried.

I sebemenší nesrovnalost v dokumentaci může způsobit, že žádost bude odmítnuta. „Ze zkušenosti v první fázi víme, že téměř polovina dokumentů obsahuje formální chyby. Doporučujeme se podrobně informovat na stránkách http://eu.volny.cz či zvolit nadstandardní konzultační služby,“ vysvětluje Michael Fried. V jejich rámci VOLNÝ pomůže s kompletací dokumentů, provede jejich kontrolu a zajistí včasné odeslání do Belgie. Na rozdíl od EURidu mají klienti v rámci konzultačních služeb možnost své chyby napravit.

Druhá přednostní fáze potrvá do 7. dubna 2006, kdy se otevře volná registrace pro jakékoliv jméno či název domény. Bližší informace o  naleznete na stránkách http://eu.volny.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 880 880.

Váš názor Další článek: Roadmapa Intelu: Conroe bude uveden ve třetím čtvrtletí

Témata článku: Michael, Nadstandardní kvalita, Následující minuta, Fáze


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 98

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 139

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky