VOLNÝ expanduje do dalších měst ČR

22. květen 2007. VOLNÝ, přední český telekomunikační operátor, nadále rozšiřuje vlastní pevnou vysokorychlostní síť v ČR. Síť VOLNÝ je nově dostupná v Ústí nad Labem, Karlových Varech a Českých Budějovicích. Vedle toho bylo doplněno pokrytí Teplic a v průběhu jednoho měsíce dojde k pokrytí dalších lokalit. Síť VOLNÝ nabízí uživatelům neomezený vysokorychlostní internet a zároveň telefonování bez nutnosti platit poplatky společnosti Telefónica 02.
VOLNÝ expanduje do dalších měst ČR

V průběhu příštích týdnů bude síť VOLNÝ dostupná pro téměř 40%, tedy přibližně 960.000 telefonních linek v ČR. Vedle Prahy, Brna, Ostravy, Příbrami, Mladé Boleslavi, Kladna, Teplic, Plzně, Pardubic, Olomouce a Hradce Králové mají nově k síti VOLNÝ přístup zákazníci v Ústí nad Labem, Karlových Varech a Českých Budějovicích, přičemž další lokality jsou ve fázi intenzivního plánování. Navíc se rozšiřuje stávající pokrytí  v Teplicích, Plzni, Praze, Brně a Ostravě. Síť je rovněž plně dostupná pro všechny zákazníky společnosti eTel, která je součástí skupiny Telekom Austria Group a v současné době dochází k jejímu propojení se společností VOLNÝ.

„Naše vlastní síť je pro nás prioritou, protože je páteří nabídky kvalitních a levných služeb nezávislých na společnosti Telefónica O2. Investice do rozšiřování vlastní sítě rostou, na dalším pokrytí se intenzivně pracuje. Zatím se nám daří a je velmi potěšující, že před polovinou  kalendářního roku 2007, tedy pouze rok a půl po spuštění projektu, máme pokryto téměř 40% všech pevných linek v České republice,“  říká Clemens Wohlmuth, generální ředitel VOLNÝ.

VOLNÝ začal v ČR nabízet služby prostřednictvím ADSL2+ technologie (na bázi zpřístupnění místní smyčky – LLU) v říjnu roku 2005, a to ve třech městech. V průběhu druhé poloviny roku 2006 a počátkem roku 2007 se dostupnost značně rozšířila. Konečným cílem společnosti je zajistit pokrytí všech hlavních regionů ČR.

Témata článku: Internet, Austria, Plzeň, Mladá Boleslav, Konečná fáze, Dostupná síť, Olomouc

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí