Volná verze nejlepšího vývojové prostředí jazyka Java

Společnost Inprise/Borland dodává volnou verzi nejlepšího vývojové prostředí jazyka Java.
Volná verze nejlepšího vývojové prostředí jazyka Java
Las Vegas, Nevada – 13. listopadu 2000 – Společnost Inprise/Borland dnes oznámila na výstavě Linux Business Expo okamžitou dostupnost produktu Borland® JBuilder™ 4 Foundation. JBuilder 4 Foundation je vývojové prostředí pro tvorbu aplikací v čistém jazyce Java podporující nejnovější platformu Java 2 a vývoj pro více operačních systémů. Produkt je možno zdarma stáhnout z adresy http://www.borland.com/jbuilder/foundation/.

"Vývojové prostředí čistého jazyka Java produktu JBuilder 4 Foundation obsahuje integrovaný editor, ladicí nástroje, kompilátor, vizuální návrháře a 'šamany' poskytující vývojářům pod operačním systémem Linux ideální základ pro vývoj javovských aplikací" řekl Bill Claybrook, ředitel průzkumu společnosti Aberdeen Group. "Jednoduché aplikace, průvodce, multimediální výuka, podpora nejnovějších norem jazyka Java a vše další v JBuilderu 4 Foundation výrazně pomáhá vývojářům naučit se Javu snadno a na jakékoliv platformě. "

"Toto není jen ověřovací nebo demo verze, ale kvalitní nástroj, který umožní vývojářům v jazyce Java těžit ze síly, výkonnosti a produktivity JBuilderu napříč platformami, především však pod operačními systémy Linux, Solaris™ a Windows®" řekl Tony de la Lama, viceprezident a hlavní manažer oddělení pro jazyk Java u společnosti Inprise/Borland. "Spoléháme na to, že naši zákazníci najdou v JBuilderu Foundation vysoce produktivní prostředí a v budoucnu se rozhodnou přejít na obsažnější balení produktu, tedy verze Professional a Enterprise."

JBuilder 4 Foundation je ucelené vývojové prostředí, které umožňuje uživatelům vytvářet, kompilovat, ladit a šířit aplikace v jazyce Java. Implementací Java 2 JDK™ 1.3 Hotspot Client Virtual Machine se zvýšil výkon, dvoucestní vizuální návrháři přináší razantní zlepšení produktivity, AppBrowser™, CodeInsight™, systém kontextově pracující nápovědy, konfigurovatelná klávesnice a nová správa zdrojového kódu; to vše zjednodušuje a zrychluje vývojový proces v prostředí JBuilderu 4 Foundation. Mezi další funkce patří správce projektů využívající XML a nastavení editoru kompatibilní s produkty Visual Studio® a Brief®.

"Odezva na JBuilder Foundation předčila veškerá naše očekávání" pokračuje de la Lama. "Nepřekonatelné schopnosti, otevřená a rozšířitelná architektura JBuilderu z nás činí vedoucí společnost v oblasti vývoje pro jazyk Java."

Jedna z klíčových vlastností JBuilderu, Open Tools™, umožňuje uživatelům přizpůsobit si své pracovní prostředí, změnit vzhled a funkčnost uživatelského rozhraní a vytvářet nové funkce v prostředí podle vlastních potřeb z komponent třetích stran. Uživatelé získávají přístup k těmto komponentám pomocí komunity "JBuilder Open Tools community". Více informací o komunitě získáte na adrese: http://www.borland.com/jbuilder.

Kladné přijímání produktu JBuilder prudce roste a v nedávné době tento produkt získal významné ceny od Java Pro, JavaWorld a Software Development Magazine, tedy od tří vedoucích publikací, zabývajících se informatikou v podnikovém sektoru.

O produktu JBuilder™ 4 Foundation JBuilder 4 Foundation je ideální sada nástrojů pro vývojáře v jazyce Java, kteří chtějí vysoce produktivní integrované vývojové prostředí (IDE) pro zjednodušení vývoje javovských aplikací nezávislých na operačním prostředí. JBuilder 4 Foundation umožňuje uživatelům rychlý vývoj, kompilaci, běh a ladění aplikací využitím vizuálních nástrojů, stejně jako tradičních metod psaní kódu.

Mezi klíčové funkce produktu patří prohlížeč aplikace (AppBrowser) zjednodušující správu kódu; nástroj "CodeInsight", který omezuje syntaktické chyby a zrychluje psaní kódu; grafický ladicí nástroj pro platformu Java 2; dvoucestné nástroje pro čistý jazyk Java. Uživatelé si dále mohou přizpůsobit a rozšířit prostředí při vývoji podle jejich vlastních potřeb použitím nástrojů Open Tools API, které jim umožní snadnější integraci nástrojů a komponent třetích stran. Podrobný popis vlastností produktu JBuilder 4 Foundation naleznete na adrese: http://www.borland.com/jbuilder.

O společnosti Inprise/Borland

Inprise/Borland je vedoucím poskytovatelem infrastruktury pro přístup k Internetu a nástrojů pro vývoj aplikací pro klíčová operační prostředí včetně OS Linux, Solaris a Windows. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí v Silicon Valley, Kalifornie, USA. Více se dozvíte na adresách http://www.borland.com, http://community.borland.com či http://www.inprise.cz.

Diskuze (1) Další článek: Comdex slovem i obrazem potřetí – Trek Thumbdrive Pro neboli další balíček žvýkaček

Témata článku: Linux, Aberdeen, Nejnovější API, Klíčová vlastnost, Tools, Podrobné ladění, Nevada, Klíčová funkce, Nejnovější produkt, Integrovaný editor, Lama, Nástroj


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky