Volební místa propojí Telefónica O2

Volební místa propojí Telefónica O2

Letošní podzim je ve znamení voleb do krajských zastupitelstev a senátu. Za zpracování volebních výsledků je přitom tradičně odpovědný Český statistický úřad, který pro tento účel zřizuje celkem 580 volebních míst po celé republice. Jejich vzájemné propojení bude realizovat Telefónica O2, která pro celý projekt poskytuje datovou i hlasovou konektivitu. Kromě ní bude na všech volebních pracovištích poskytovat i veřejnou telefonní službu, včetně možnosti přijímat a odesílat SMS zprávy. Společnost také zajistí provoz serveru www.volbyhned.cz s aktuálními volebními výsledky.

"Telefónica je tradičním partnerem státní správy a veřejných institucí. Realizace takto významné zakázky jako je podpora při zpracování volebních výsledků pro nás velmi prestižní záležitostí, a proto jsme pro tento účel vyvinuli velmi specifické a náročné řešení s nejvyšším zabezpečením," říká Zdeněk Dutý, obchodní ředitel pro segment veřejné správy společnosti Telefónica O2 Czech Republic.

Pro zabezpečení spojení bude na jednotlivých volebních pracovištích zřízena samostatná přípojka, použity budou produkty IP Connect a VPN Express Comfort. Na posílání a příjem textových zpráv bude potom sloužit aplikace O2 SMS Connector. Součástí celého řešení je i provoz serveru s průběžnými volebními výsledky. Díky očekávané vysoké návštěvnosti bylo nutné zvolit dostatečně robustní řešení, které zvládne obsloužit řádově tisíce dotazů za vteřinu. Aplikace tedy poběží paralelně na několika serverech IBM BladeCenter HS21 s čtyřjádrovým procesorem Xeon a 4GB paměti. Zadavatel také stanovil velmi přísné bezpečnostní a provozní pravidla, v jejímž rámci například po celou dobu provozu nesmí vypadnout datové spojení centrály. V době zpracování budou všechny závady na jednotlivých volebních pracovištích po celé ČR odstraněny do pěti minut, vysoké nároky byly kladeny rovněž na bezpečnostní záruky a certifikace, které Telefónica O2 vlastní.
 

Váš názor Další článek: Asus Eee Stick: nový ovladač k Eee zkopírovaný od Wii

Témata článku: Vysoké zabezpečení, Jednotlivé řešení, Comfort

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší