Vodafone spouští vysokorychlostní 3G síť v Olomouci

Vodafone spouští vysokorychlostní 3G síť v Olomouci

Vodafone navyšuje všem obyvatelům Olomouce rychlost internetu v mobilu až patnáctkrát díky nové technologii 3G. To vše zdarma. Pokryto je 93,5 % populace tohoto krajského města, včetně okrajových částí jako jsou Holice, Nemilany, Chvalkovice a Řepčín. Celkem už Vodafone signálem rychlého mobilního internetu pokrývá více než pětinu populace České republiky. Kromě Olomouce mohou lidé rychle stahovat data do mobilu i přenosných počítačů také v Praze, Brně, Karlových Varech, Ostravě a Plzni.

Při výstavbě vysokorychlostní 3G sítě jsme kladli velký důraz na její optimalizaci tak, abychom zaručili maximální kvalitu nabízených hlasových a datových služeb,“ říká Pavel Kos, viceprezident pro technologie Vodafonu Česká republika a dodává: „Technici Vodafonu najezdili po Olomouci při testovacím měření a optimalizaci sítě více než 540 km. Nejnáročnější bylo pokrytí historického centra města, kde se vysílače musely přizpůsobit historickým budovám.“

Do konce letošního roku pokryje Vodafone 3G signálem celkem 60 měst a obcí, včetně všech krajských metropolí. Do konce září 2010 pak pokryje následující krajská města: Hradec Králové, Zlín, Ústí nad Labem, Liberec a další města a obce jako Příbram, Napajedla, Otrokovice, Starý Plzenec, Jablonec nad Nisou, Chlumec, Sokolov a Prostějov.

Vodafone využívá pro provoz 3G sítě nejnovější technologii HSPA (High Speed Packet Access) od společnosti Huawei. Ta umožňuje připojení k mobilnímu internetu rychlostí až 7,2 Mb/s pro download a až 2 Mb/s pro upload.

Díky 3G budou moci zákazníci surfovat na internetu v notebooku nebo v mobilním telefonu reálně 10x až 15x rychleji než na dosavadní technologii EDGE. Za zrychlení přitom zákazníci nic nepřiplatí, 3G bude dostupné v rámci stávajících datových tarifů.

Datový tarif Připojení na stálo, který je vhodný pro surfování a stahování většího množství dat, si nyní mohou zákazníci v Olomouci vyzkoušet na jeden měsíc zdarma. Když se ho poté rozhodnou dále využívat, získají praktický USB modem pro připojení k internetu v notebooku za zvýhodněnou cenu 77 Kč.

Kromě 3G sítě nabízí Vodafone i síť 2G - EDGE, která je nyní dostupná pro více než 95 % obyvatel České republiky.

Přehled všech datových tarifů Vodafonu:

Datový tarif pro připojení k internetu v chytrém telefonu:

Vodafone Internet v mobilu na naplno

Cena s DPH

Cena se službou Po svém

Měsíční datový tarif do konce října (FUP 500 MB)

177 Kč

159,50 Kč

Měsíční datový od listopadu 2010 (FUP 500 MB)

315 Kč

283,50 Kč

Datové tarify pro připojení k internetu v mobilu:

Vodafone Internet do mobilu na den

Cena s DPH

Denní datový tarif (FUP 5 MB)

17 Kč

Vodafone Internet v mobilu na měsíc

Cena s DPH

Cena se službou Po svém

Měsíční datový tarif (FUP 100 MB)

177 Kč

159,50 Kč

Měsíční datový tarif pro připojení k internetu v počítači/notebooku:

Připojení na stálo

Cena s DPH

Cena se službou Po svém

Měsíční datový tarif (FUP 3 GB)

525 Kč

472,50 Kč

Témata článku: Datový signál, Mobilní telefony brno, Historický telefon, Staré mobilní telefony, Olomouc, Vodafone, Dostupný signál, Mobilní telefony huawei, Mobilní telefony hradec králové, Mobilní telefony liberec

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje