Vodafone ČR si vybral STROM telecom

Praha, 2. ledna 2007 – STROM telecom, výrobce telekomunikační infrastruktury, informačních systémů a technologií, uzavřel se společností Vodafone Česká republika tříletou smlouvu o dodávce informačního systému pro podporu obchodních a provozních procesů jako outsourcovanou službu.
Vodafone ČR si vybral STROM telecom

Použité řešení FORIS OSS/BSS od STROM telecomu přinese zákazníkům Vodafone ČR možnost tvorby individuálních tarifních plánů a operátorovi umožní poskytovat prakticky jakoukoliv kombinaci tarifů a speciálních nabídek uzpůsobených časově, lokálně či dle jiných kritérií.

„Toto řešení posílí náš účtovací systém, řízení vztahů se zákazníky a navýší kapacitu objednávek, což nám umožní nabízet nové služby podstatně rychleji a ve větší škále nabídkových balíčků. Zároveň se jedná o další krok směrem k našemu strategickému cíli, jímž je zahájení komplexních služeb pro korporátní zákazníky v létě 2007,“ uvedl vicepresident pro obchodní řešení Vodafone ČR Andreas Laukenmann.

Hodnota smlouvy mezi STROM telecom a Vodafone ČR se pohybuje v řádech milionů eur a její plnění bude probíhat formou dodávky služeb. Systém bude připraven pro ostré nasazení v červnu 2007. STROM telecom při realizaci zakázky využije své několikaleté zkušenosti z projektů dodávek BSS/OSS řešení pro největšího ruského mobilního operátora MTS, kde systém FORIS obsluhuje 36 milionů zákazníků, a největšího německého alternativního operátora pevných linek Callax Telecom.

„Náš OSS/BSS systém FORIS uspěl v tvrdé konkurenci největších světových dodavatelů zejména díky své flexibilitě, kompatibilitě s produkty dalších dodavatelů Vodafonu a nízkým provozním nákladům,“ řekl Nihad Hurem, generální ředitel společnosti STROM telecom.

Nabízené řešení zahrnuje integraci s produkty dalších společností. STROM telecom dodá část zaměřenou na účtování koncovým zákazníkům a vyúčtování služeb mezi telekomunikačními operátory. Celé řešení odpovídá mezinárodním standardům eTOM pro obchodní procesy v telekomunikačním průmyslu.

FORIS OSS/BSS je komplexní informační systém pro softwarovou podporu obchodních a provozních procesů telekomunikačních operátorů od zpracování dat o provozu sítě až k vystavení faktur a příjmu plateb. Mezi nejvýznamnější vlastnosti systému  FORIS patří podpora konvergentního billingu v reálném čase – jednotného účtování různých typů služeb v kombinaci předplacených karet a tarifů, který operátorům umožňuje rychle přizpůsobovat nabídku produktů a jejich ceny požadavkům ze strany zákazníků.

Váš názor Další článek: Dell: unikly informace o novém 27" LCD

Témata článku: Strom, Německá služba, Telecom, Největší dodavatel, Vodafone, Nízký příjem, Reálné nasazení, Cílové nasazení, Nejvýznamnější dodavatel, Obchodní plán


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF