VMware Virtualization Forum 2010 v Praze: evoluční cestou k revolučnímu IT

28. listopadu 2010
Nejlepší program pro úpravu ID3 tagů
VMware Virtualization Forum 2010 v Praze: evoluční cestou k revolučnímu IT

Společnost VMware, globální lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu přes datacentra až po technologii cloud, uspořádala 25. října v kongresovém centru hotelu Clarion již tradiční konferenci VMware Virtualization Forum 2010, které se zúčastnilo přes 600 odborníků a celkem 19 sponzorů.

VMware Virtualization Forum 2010 patří již třetím rokem k tradičním tuzemským akcím zaměřených na oblast virtualizace. Návštěvníci zde měli možnost zúčastnit se úvodních lekcí virtualizace pro organizace všech velikostí, naučit se, jak pomocí cloud computingu ihned zvýšit kapacitu IT infrastruktury a získali i praktické rady pro výběr komplexních virtualizačních řešení od desktopů až po datová centra. Posluchači též měli možnost seznámit se novou generací virtualizačních řešení vSphere a efektivními způsoby virtualizace desktopů.

Letošní roční nabídl přednášky hned na třech úrovních a návštěvníci si mohli volit mezi oddělenými sekcemi určenými pro obchodní partnery i pro koncové zákazníky.

Úvodní přednášku zaměřenou na směr v oblasti cloud computingu a virtualizace si připravili Marek Swierad, Regional Director Central and Eastern Europe a Marek Bražina, Senior Systems Engineer ze společnosti VMware. Marek Swierad zde mimo jiné uvedl, jakým způsobem se mění pohled na firemní IT skrze jeho přínosy pro danou společnost, a jeho směr k poskytování IT jako služby. Neopoměl zmínit ani strategii společnosti VMware, kterou je poskytování kompletní platformy pro privátní i veřejný cloud computing, podpora evolučního přístupu v přechodu do virtualizovaného prostředí a podpora otevřenosti pro možnost volby jakéhokoliv dodavatele hardwaru, poskytovatele služeb či aplikací.

Dopolední část dále pokračovala prezentací o konvergované infrastruktuře jako základu moderního datového centra v podání Tomáše Kubici, Networking Solution Architekta ze společnosti HP, která byla platinovým partnerem konference. Na závěr dopolední části prezentovali zlatí partneři konference – společnosti IBM, NetApp, Cisco a EMC – případové studie a řešení, paralelně pak probíhaly technické prezentace těchto firem.

V odpolední části se v rámci šesti zákaznických sekcí v podání partnerů Storyflex, DELL, S&T CZ, SIMAC, ZIMBRA a Dimension Data mohli zákazníci dozvědět více například o virtualizaci desktopů a aplikací, problematice virtualizace v malých a středních firmách nebo o vytváření privátního cloudu. Současně s tím probíhala sekce vyhrazená pouze partnerům.

Během celého dne byly pro koncové uživatele připraveny i tzv. Hands on Laby zajišťované partnery ARROW ECS a AVNET, kde si zájemci mohli na vlastní kůži vyzkoušet produkty technologie VMware jako VMware View nebo VMware ThinApp.

Témata článku: Arrow, Cloud Computing, Central, Moderní oblast, Clarion, Úvodní část, Úvodní oblast, Marko, Zimbra

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje