VMware rozšiřuje nabídku pro malé a střední firmy

VMware rozšiřuje nabídku pro malé a střední firmy

Společnost VMware, Inc., globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, dnes na konferenci VMworld® 2012 představila nové řešení VMware vSphere® 5.1, které zjednodušuje a chrání IT prostředí malých a středních firem díky nejpokročilejšímu řešení pro virtualizaci, kontinuitu podnikání a automatizovanou správu.

Virtualizace je v současnosti hlavním trendem mezi malými a středními firmami, které se soustředí na rozšíření výhod virtualizace pro zlepšení IT dostupnosti a zálohování nebo “recovery“. Nedávná studie společnosti Spiceworks odhalila, že 77 % malých a středních firem buď již využívá, nebo plánuje využít virtualizační software do druhé poloviny roku 2012 a z těch, kteří již virtualizovali, zvolilo více než 75 % VMware vSphere jako své virtualizační řešení.

„Klíčové požadavky na moderní IT – tedy držet krok s činností firmy, regulovat dodávku IT podle poptávky a rychle reagovat na potřeby trhu – jsou stále stejné, bez ohledu na velikost vaší firmy,“ řekl Russ Stockdale, vicepresident a generální ředitel pro řešení pro malé a střední firmy ve společnosti VMware. „Výzva, které malé a střední firmy čelí, je zajištění výše zmíněných požadavků pouze s malým týmem IT profesionálů. Řešení VMware pro malé a střední firmy zajišťují prvotřídní řešení pro kontinuitu podnikání a správu dostupné i menším IT týmům a jednotlivcům díky zjednodušenému nasazení, provozu a zabezpečení systémů.“

VMware vSphere je nejdůvěryhodnější a nejrozšířenější virtualizační platformou na světě. VMware vSphere vychází z nejprověřenější a nejspolehlivější hypervisorové architektury a zajistí potřebný výkon a dostupnost pro nejnáročnější aplikace kritické pro fungování firmy. Dnes představená VMware vSphere 5.1 bude vybavena více než stovkou rozšířených a nových funkcí pro zvýšení efektivity, snížení provozních nákladů na IT až o 30 % a garancí úrovně aplikačních služeb.

„Naše podnikání vyžaduje nepřetržitý provoz, takže není prostor pro kompromisy,“ řekl Mark Haden, viceprezident pro engineering a IT ve společnosti MLB Network. „VMware nám poskytuje softwarovou infrastrukturu, kterou potřebujeme jak pro vysílání, tak pro zajištění chodu firmy. Když jsme hledali flexibilní, odolnou technologii, která by nám umožnila pracovat efektivně i s malým týmem IT profesionálů, VMware pro nás byl nejlepší volbou.“

VMware vSphere 5.1 Essentials Plus – pokročilá virtualizace v jednoduchém balení

S uvedením VMware vSphere 5.1 rozšiřuje VMware výrazně funkce VMware vSphere Essentials Plus včetně:

·VMware vSphere Storage Appliance 5.1 – vysoká dostupnost za nízkou cenu.

VMware vSphere 5.1 bude obsahovat aktualizovanou VMware vSphere Storage Appliance pro Essentials Plus, která transformuje interní úložiště serverů do sdíleného úložného zdroje, čímž umožní zákazníkům využít pokročilé funkce pro kontinuitu podnikání, jako jsou VMware vMotion® a High Availability, i bez sdíleného úložného hardware. Rozšíření usnadní zákazníkům přenést tyto výhody do existujících VMware vSphere a Remote Office/Branch Office (ROBO) prostředí a snížit náklady na infrastrukturu provozem VMware vCenter™ Server ve virtuálním zařízení v rámci VMware vSphere Storage Appliance clusteru.VMware vSphere Storage Appliance 5.1 bude podporovat RAID 5, 6, a 10, a zároveň usnadní zákazníkům přidat úložnou kapacitu on-line, aby mohli reagovat na nárůst množství dat.

·VMware vSphere Data ProtectionTM – spolehlivé zálohování a obnovení virtuálních strojů.

VMware vSphere 5.1 nabídne nové funkce pro zálohování a obnovení, které umožní uživatelům rychle nastavit pravidla pro zálohování v rámci VMware vSphere. Řešení VMware vSphere Data Protection využívá ověřených produkčních zkušeností ke snížení nákladů a složitosti správy a díky zabudované deduplikaci umožní zálohování bez agenta.

·VMware vSphere Replication – zjednodušené obnovení po havárii pro všechny aplikace.

Replikace je klíčovou součástí všech plánů pro zotavení po havárii a VMware vSphere 5.1 bude zahrnovat funkce pro tzv. array-agnostic replikaci. VMware vSphere Replication umožní zákazníkům replikovat data z virtuálních zařízení přes LAN nebo WAN pro efektivní a jednoduchou ochranu při havárii. Pro zákazníky, kteří chtějí zjednodušit a automatizovat obnovení po havárii, představuje VMware novou verzi produktu VMware vCenter Site Recovery Manager™, který bude obsahovat podporu pro VMware vSphere 5.1 Essentials Plus. VMware vCenter Site Recovery Manager 5.1 bude podpořen rozšiřující se sítí poskytovatelů služeb, kteří nabízí zotavení po havárii v cloudu. Zákazníci tak mohou v případě havárie převést svá data do datacentra poskytovatele služby a nepotřebují vlastní dedikované místo pro obnovení po havárii.

·VMware vShield EndpointTM – zabezpečení virtuálních zařízení.

VMware vSphere 5.1 bude zahrnovat vShield Endpoint, který zajistí ověřené zabezpečení koncových bodů pro jakoukoliv pracovní zátěž. VMware vShield Endpoint eliminuje potřebu antivirových agentů uvnitř virtuálních zařízení, protože umožní vložení funkcí antiviru a antimalwaru do odolných virtuálních zařízení od partnerů VMware.

VMware vSphere 5.1 Standard s Operations Management

Pro zjednodušení a automatizaci správy IT představuje VMware novou edici VMware vSphere, která kombinuje nejrozšířenější virtualizační platformu s funkcemi, které firmy potřebují ke zjednodušení IT správy a snížení provozních nákladů. VMware vSphere Standard s Operations Management bude zahrnovat:

·VMware vCenter Operations Management Suite™– automatizuje výkon a správu kapacity, čímž umožňuje zákazníkům proaktivně sledovat výkon svých kritických aplikací a optimalizovat efektivitu.

·VMware vCenter Protect™– poskytuje centralizovanou správu aktiv a záplat pro ochranu virtuálních i fyzických systémů.

Nová verze VMware GoTM Pro ještě více zjednodušuje nasazení a správu

VMware Go Pro je cloudové řešení pro virtualizaci a správu IT speciálně vyvinuté pro malé a střední firmy. VMware Go Pro umožní zákazníkům virtualizovat z jakéhokoliv webového prohlížeče, a to s jednoduchým instalačním průvodcem. Zákazníci mohou spravovat a kontrolovat svou virtuální infrastrukturu odkudkoliv prostřednictvím webového rozhraní. Zároveň mohou využít VMware Go Pro ke zjednodušení a automatizaci patch managementu stovek aplikací třetích stran včetně těch od společnosti Microsoft.

Po omezenou dobu bude VMware poskytovat VMware Go Pro zdarma při nákupu VMware vSphere 5.1 Essentials a Essentials Plus.

Rozšíření partnerské komunity poskytovatelů virtualizace

VMware sdružuje nejrozsáhlejší síť partnerů pro virtualizaci v oboru. Součástí ekosystému je více než 55 000 technologických partnerů, poskytovatelů služeb a řešení, distributorů, systémových integrátorů a všichni hlavní globální výrobci hardwaru. Tato rozrůstající se síť nabízí malým a středním firmám a Remote Office/Branch Office zákazníkům široké spektrum aplikací, sítí, serverů a úložných zařízení, která jsou kompatibilní s produkty VMware a plně podporována všemi obchodníky v síti. Navíc poskytují VMware vCloud partneři malým a středním podnikům řešení pro kontinuitu podnikání a zotavení po havárii, která přímo využívají služby veřejného cloud computingu.

Další článek: Sony ukončuje výrobu CD a DVD mechanik

Témata článku: Site, Go, Malé úložiště, Antimalware, Recovery, Nový management, Pokročilý průvodce, Malá dostupnost, Jednoduché rozšíření, Essentials, Protect, Malý tým, Nepřetržité vysílání, Jednoduché sdílení, Klíčová funkce, Automatizovaná funkce


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11