VMware převezme společnost DynamicOps

VMware převezme společnost DynamicOps

Společnost VMware, Inc., globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila, že podepsala finální dohodu o převzetí společnosti DynamicOps, Inc., poskytovatele automatizovaných cloudových řešení, která slouží k zajišťování a správě IT služeb napříč heterogenními prostředími – privátními a veřejnými cloudy založenými na infrastruktuře VMware, fyzickými infrastrukturami, hypervisory třetích stran a službami Amazon Web Services. Podmínky akvizice nebyly zveřejněny. Dokončení celého procesu je v souladu se standardními postupy plánováno ve třetím čtvrtletí roku 2012.

„Jak se IT organizace postupně mění z tvůrců na poskytovatele služeb, řada z nich hledá způsob, jak zajistit kontrolovaný, řízený přístup k různým cloudovým zdrojům,“ řekl Ramin Sayar, vicepresident a generální ředitel pro virtualizaci a správu cloudu ve společnosti VMware. „Možnosti, které nabízejí multi-cloudová a multi-platformová řešení DynamicOps, pomohou posílit pozici společnosti VMware coby vedoucího poskytovatele řešení pro infrastrukturu a správu v oblasti cloud computingu.“

VMware věří, že zákazníci nejvíce ocení standardizovanou architekturu, ale přesto bude vyvíjet řešení, která jim umožní zvolit si model, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám, včetně heterogenních prostředí a správy. Zákazníci, kteří mají své privátní a veřejné cloudy standardizované pro VMware vSphere®, mohou i nadále spoléhat na VMware vCloud DirectorTM, který umožní agregaci a správu virtuálních a cloudových zdrojů.

Protože DynamicOps využívá možností řešení vCloud Director, zákazníci, jejichž požadavky na správu a zajišťování zdrojů přesahují prostředí založená výhradně na řešeních VMware, mohou využívat multi-cloudové zdroje (například fyzická prostředí, Hyper-V a Xen hypervisory a Amazon EC2). Služby společnosti DynamicOps s řídící funkcí na základě definovaných pravidel automatizují a kontrolují, jak aplikace a uživatelé využívají fyzické a heterogenní cloudové infrastrukturní zdroje.

“VMware a DynamicOps sdílí stejnou vizi o výrazném zjednodušení správy a zajišťování IT zdrojů v éře cloudu,“ řekl Rich Krueger, CEO ve společnosti DynamicOps. „Jsem nadšený z propojení společností DynamicOps a VMware a očekávám, že naši zákazníci ocení rozsáhlejší investice a podporu řešení, které využijí pro optimalizaci poskytování IT jako služby.“

Společnost DynamicOps, Inc. vznikla oddělením IT jednotky ze společnosti Credit Suisse.

Témata článku: Credit, Multi, Zdroje, Stejný tvůrce, Veřejná služba

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí