VMware představuje vizi pro příští desetiletí informačních technologií

VMware představuje vizi pro příští desetiletí informačních technologií

Vize IT jako služby staví na vysoce virtualizované infrastruktuře, moderních vývojářských postupech a přístupu koncových uživatelů kdykoliv a odkudkoliv a umožňuje tak využívat efektivnější a lepe obchodně orientovaný model IT.

Více než 16000 účastníků VMworld se schází, aby získávali poznatky, sdíleli a předváděli postupy nejlepší praxe a technologie v oblasti virtualizace a hybridního cloud computingu, které pomáhají vizi IT jako služby realizovat.

San Francisco/Praha, 30. srpna 2010 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, představuje tento týden na VMworld 2010 rozsáhlou strategii a skupinu nových a vznikajících produktů, které pomohou podnikům a vládám oprostit se od „IT jako centra nákladů“ a přejít na „IT jako službu“, která bude lépe orientovaná na podnikové činnosti. Tento nový model IT poskytuje lepší postupy na všech kritických úrovních moderní architektury IT, jimiž jsou infrastruktura, aplikace a přístup koncových uživatelů.

„Před dvěma lety společnost VMware přišla s vizí modernizace datacenter a přeměny IT. Tento týden činíme důležité kroky pro uvedení nového světa postaveného na modelu IT jako služba a hybridního cloud computingu do reality,“ řekl Paul Maritz, prezident a CEO společnosti VMware.

IT jako služba představuje proměnu IT na model s větší orientací na podnikání, ve kterém se klade větší důraz na výsledky, jako je provozní efektivita, konkurenceschopnost a rychlá reakce. To znamená, že dochází k posunu IT od produkování IT služeb k optimalizaci tvorby a spotřeby těchto služeb podle podnikových požadavků. Tím se mění role IT z oddělení nákladů na oddělení se strategickou hodnotou.

„Činnosti společnosti VMware v oblasti cloud computingu nám pomůžou uskutečnit naši strategickou vizi, v rámci níž virtualizace díky efektivnímu používání zdrojů zajišťuje lepší ekonomické výsledky a naši zákazníci dostávají své produkty rychleji,“ řekl Glenn Harper, viceprezident a hlavní architekt infrastruktury společnosti Sabre Holdings. „Řešení cloudové infrastruktury společnosti VMware nám pomohou soustředit se na funkce, které naši zákazníci potřebují, aniž bychom se museli zabývat technologiemi, které jsou na podporu IT potřebné. Jsme nadšeni směrem, jakým se VMware se svým portfoliem řešení cloudové infrastruktury vydává, díky čemuž se cloud computing stává pro podniky včetně Sabre skutečností.“

Cloudová infrastruktura: Optimalizace moderních datacenter

Klíčovým bodem strategie IT jako služby společnosti VMware je infrastruktura, která umožní zásadně předefinovat vztah mezi IT a podniky. Tento nový model infrastruktury umožní IT vytvářet služby pomocí samoobslužného modelu, v rámci něhož upravují konzistentní pravidla a obchodní smlouvy zdroje podle podnikových potřeb. Fyzické hranice, které v minulosti svazovaly podnikové IT, v tomto modelu zmizí a vzniknou tak logické shluky zdrojů, které budou tvořeny kombinací zdrojů podnikových datacenter a zdrojů externích či veřejných poskytovatelů technologie cloud, aniž by byla ohrožena bezpečnost či kvalita služeb. Pro uživatele IT služeb to bude znamenat téměř nekonečné možnosti využití zdrojů na vyžádání s nákladovou strukturou a úrovní výkonnosti, která odpovídá podnikovým prioritám.

Narozdíl od dřívějších „násilných“ posunů v IT, které vyžadovaly celkovou náhradu hardwarové a softwarové infrastruktury, vychází vize společnosti VMware pro infrastrukturu z rozšíření stávajících investic do hardware a software, díky čemuž může IT dosáhnout dosud evolučním způsobem nevídaných výsledků.

Cloudová aplikační platforma: moderní přístup k vývoji aplikací

Aby nová generace aplikací mohla plně těžit z výhod z virtualizované a cloudové infrastruktury, je třeba nasadit novou cloudovou aplikační platformu. Platforma je kombinací aplikačního rámce, který zvyšuje vývojářskou produktivitu a zajišťuje přenositelnost aplikací, a ucelených integrovaných platformových služeb, které zrychlují a optimalizují nasazení. Aplikace vytvářené dle tohoto nového modelu budou přenositelné napříč různými cloudovými prostředími, a pokud budou provozovány na cloudech s podporou VMware, dokáží inteligentně sdílet informace se základovou infrastrukturou a maximalizovat tak výkonnost aplikací, kvalitu služeb a využití infrastruktury.

Práce koncových uživatelů: spravujte uživatele, ne zařízení

Pragmatický přístup k technologii cloud mění nejen datacentra a vývoj, ale i práci koncových uživatelů. Přístup VMware k osobní práci na počítači, jehož středem je uživatel, zajistí bezpečný přístup k aplikacím a datům z jakéhokoliv zařízení a kdykoliv a odkudkoliv uživatel potřebuje. Díky řešení VMware získává IT flexibilitu při poskytování služeb, vyšší efektivitu a dostupnost, přičemž uživatelé se mohou těšit ze špičkového uživatelského zážitku.

Strategie IT jako služba společnosti VMware

  • Poskytuje kompletní platformu pro cloud computing: Ucelená a integrovaná strategie pro infrastrukturu, aplikační platformu a práci koncových uživatelů, která pokrývá privátní, veřejná a hybridní cloudová prostředí.
  • Podporuje evoluční přístup: Zachovává hodnotu stávajících aplikací i do budoucna a podněcuje inovace v infrastruktuře, aplikační platformě a práci koncových uživatelů.
  • Podporuje otevřený ekosystém: Pro podnikové počítačové úkoly neexistuje jedno univerzální řešení. Zákazníci VMware si mohou vybrat partnery v oblasti infrastruktury a poskytovatele služeb i otevřenou platformu, která zajišťuje přenositelnost aplikací a výběr cloudů.

„Posun směrem ke vztahu postavenému na službách a mnohem rychlejší reakci na požadavky patří mezi důvody, proč má virtualizace dopad na mnohem více aspektů než jenom na IT. Cloud computing není jenom změnou infrastruktury, jedná se o změnu vztahu mezi IT a obchodem,“ řekl Thomas Bittman ze společnosti Gartner. „Odstranění vazby, které virtualizace zajišťuje, společně s definovanou nabídkou služeb a automatizací velmi výrazně přispívá k možnostem cloud computingu.“

VMworld 2010

Prezident a CEO společnosti VMware Paul Maritz a CTO a senior viceprezident pro výzkum a vývoj Steve Herrod představí vizi VMware IT jako služba a předvedou nové virtualizační technologie a technologie cloud computing v úterý 31. srpna v 9:00 tichomořského času (15:00 středoevropského času) během úvodní prezentace hlavního programu konference, která bude k dispozici přes webcast na adrese www.vmware.com/go/vmworld-general-sessions.

Další článek: Zlaté slevy: všechny české webové slevy na jednom místě

Témata článku: Důležitý poznatek, Nový zdroj, Moderní technologie, Paul, Stávající model, Moderní oblast, Koncový uživatel, Nový prezident, Sabre, Cloud Computing, Úvodní oblast


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky