VMware představuje cloudovou aplikační platformu, která podporuje vizi IT jako služby

VMware představuje cloudovou aplikační platformu, která podporuje vizi IT jako služby

Nový VMware vFabric™ zahrnuje moderní aplikační rámec a integrované platformové služby, čímž zajišťuje rychlost, přenositelnost a optimalizované využití cloudové infrastruktury.

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, dnes představila na konferenci VMworld 2010 svou strategii a řešení pro cloudové aplikační platformy umožňující vývojářům vytvářet a provozovat moderní aplikace, které inteligentně sdílejí informace se základovou infrastrukturou a tak maximalizují výkonnost aplikací, kvalitu služeb a využití infrastruktury.

Cloudová aplikační platforma VMware vFabric™ představuje kombinaci předního vývojářského rámce Spring Java a platformových služeb včetně odlehčeného aplikačního serveru, globální správy dat, zpracování zpráv s podporou cloudů, dynamického vyrovnávání zátěže a řízení výkonnosti aplikací. Aplikace postavené na VMware vFabric nabízejí výkonnost a přenositelnost napříč heterogenními cloudovými prostředími.

Zásady, kterými se řídí současné nejnáročnější uživatelské aplikace, jako je vestavěná škálovatelnost, nové datové modely a distribuované infrastruktury, velmi výrazně ovlivňují tvorbu nových podnikových aplikací určených pro interní zákazníky. Tyto moderní aplikace musí umět podporovat dynamickou interakci uživatelů, přístup k datům s minimální prodlevou a virtuální infrastrukturu a zároveň musí i splňovat požadavky podniku na bezpečnost a soulad. Narozdíl od tradičního middleware, který vyžaduje kompletní kontrolu nad stackem, je řešení VMware vFabric jedinečně optimalizované pro stále dynamičtější architektury technologie cloud computing.

„S nástupem virtualizace a moderních vývojářských rámců přišel i zásadně produktivnější a přenositelnější přístup k vytváření nových aplikací,“ řekl Rod Johnson, senior viceprezident divize pro aplikační platformu společnosti VMware. „Přichází období, kdy vývojáři budou moci vytvářet skvělé aplikace a tyto aplikace okamžitě zavádět na moderní platformě, která se sama zaopatří a nastaví na vyžádání a inteligentně bude provozovat a upravovat aplikace dle daných pravidel.”

„Dochází ke změně IT. Mění se aplikace a infrastruktura a organizace hledají cestu, jak těžit z příslibu technologie cloudů,” řekla Rachel Chalmers, ředitel pro infrastrukturu společnosti The 451 Group. „Současné aplikační platformy mají výrazně odlišné požadavky než platformy, které jsme využívali v minulosti. Cloudová aplikační platforma VMware se vyvíjí tak, aby dokázala naplnit potřeby současných organizací.”

Nejlepší softwarový firewall podle čtenářů Živě.cz

Témata článku: Platforma, Spring, Současné období, Skvělé řešení, Johnson

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší