VMware Forum 2013 v Praze: zavítalo přes 550 návštěvníků

VMware Forum 2013 v Praze: zavítalo přes 550 návštěvníků

Společnost VMware, Inc., globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, uspořádala ve středu 15. května v pražském kongresovém hotelu Clarion konferenci VMware Forum, které se zúčastnilo celkem 586 odborníků z oblasti podnikání a technologií.

Letošní ročník konference se zaměřil především na tzv. „softwarově definovaná datová centra“ a na způsob, jak přenést výhody virtualizace na všechny oblasti datového centra. Velká pozornost byla věnována i v současnosti velmi diskutovanému tématu mobility zaměstnanců a nedávno představené sadě VMware Horizon Suite.

Úvod akce obstaral Rob Jenkins, ředitel pro poradenské služby VMware v regionu EMEA, s přednáškou na téma „IT jako služba“. Mezi další témata konference patřila správa fyzických zařízení v produktu VMware Mirage, reálný příklad virtualizace řešení SAP a jiných aplikací 1. vrstvy, nebo představení virtualizačních řešení vSphere with Operations Management a vSphere Data Protection Advanced.

Se svými prezentacemi se představili i někteří z partnerů společnosti VMware – EMC, Hewlett Packard, Cisco a Kaspersky Lab. Vše bylo doplněno případovou studií nasazení technologií VMware na magistrátu města Karviná.

Další článek: Vedení Amazonu se přestěhuje do obřího pralesa uvnitř skleníku

Témata článku: Horizon, Diskutované téma, Clarion, Mirage

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší