Vlastník Forpsi bojuje se světovými giganty o koncovku .cloud

27. července 2012
Kvíz Živě: Vyznáte se v IP?
Vlastník Forpsi bojuje se světovými giganty o koncovku .cloud

Mateřská společnost největšího tuzemského poskytovatele internetových služeb společnosti INTERNET CZ, a.s. usiluje o přidělení koncovky .CLOUD. Italská ARUBA je tak podle ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) jedinou evropskou společností, která se uchází o tuto novou koncovku.

Vedle velkých korporací jako je Google, Amazon nebo Symantec se ARUBA stala jedním ze sedmi uchazečů, kteří projevili zájem o přidělení koncovky .CLOUD. Pokud by společnost ARUBA získala právo nabízet registraci nové koncovky, mohly by se i na českém trhu objevit domény .CLOUD již od roku 2013.

„To, že jsou ve hře právě velké společnosti dokazuje nejen současnou strategickou důležitost cloudových služeb, ale také naznačuje směr, jakým by se v budoucnu měly ubírat společnosti, které budou chtít rozšiřovat nabídku v oblasti online služeb,“ říká Erich Syrovátka, ředitel společnosti INTERNET CZ, a.s., která připravuje uvedení služby Cloud v České republice na podzim.

Cloud computing se nyní stává jedním z hlavních technologických trendů. Služby Cloud jsou založeny na jednoduchém, rychlém a flexibilním ovládání, které uživatelům dovoluje zcela nezávisle definovat a spravovat cloud server podle jejich aktuálních potřeb.

Kvíz Živě: Vyznáte se v IP?

Témata článku: Velká korporace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší