Vladimír Kovář opět zvolen do představenstva Evropské softwarové asociace

Členové Evropské softwarové asociace (ESA) zvolili minulý týden nové osmičlennépředstavenstvo. V představenstvu opět zasedne i generální ředitel největší české softwarové společnosti Unicorn Vladimír Kovář, který v řídícím orgánu působí od založení asociace v roce 2005.

Předsedou představenstva byl znovuzvolen generální ředitel společnosti CODA Jeremy Roche, místopředsedou se opět stal generální ředitel Mamut ASA Eilert Hanoa a funkci pokladníka uhájil ředitel Init4Agresso Chris Ouwinga. V představenstvu dále zasedají Philippe Forestier z Dassault Systemes, Vincent Smyth z Acresso Software, Adrian Stafford-Jones z Albany Software a ředitel Trimble Andy Yeoman.

„Evropská softwarová asociace se stala zřetelným hlasem evropského softwarového průmyslu
a respektovaným poradcem institucí EU a nabízí unikátní platformu pro všechny nezávislé dodavatele softwaru, kde mohou diskutovat výzvy se svými kolegy, dát prostor jejich názorům a pomoci ovlivnit budoucnost odvětví," uvedl Jeremy Roche.

Od svého založení se ESA snaží dostat evropský softwarový průmysl do popředí zájmu agendy EU.
V současnosti asociace dokončuje dokument "Evropská softwarová strategie", který reaguje na výzvu eurokomisařky Viviane Redingové na formulování myšlenek pro rozvoj strategie softwarového průmyslu na úrovni EU. Mezi další priority asociace patří zajištění evropských rozvojových fondů pro software, podporu malých a středních firem, softwarové bezpečnosti a standardizace v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Evropskou softwarovou asociaci založilo 26 nezávislých dodavatelů softwaru v říjnu roku 2005. Asociace je obchodní organizací, která zastupuje zájmy evropského softwarového průmyslu a klade si za cíl vytvoření platformy pro komunikaci s institucemi Evropské unie, médii a odbornou veřejností v záležitostech, které se týkají softwarového průmyslu.

Unicorn vznikl v roce 1990. Během 18 let se firma stala největším tuzemským producentem softwaru
s ročními tržbami přes 1,2 miliardy korun. V roce 2005 byl Unicorn zakládajícím členem ESA.

Váš názor Další článek: Sunbird a Lightning 0.9: organizace času v podání Mozilly

Témata článku: , , , , , , , , , ,