Virtuální atlas světa Google Earth je v češtině

Praha, 10. května 2007. Google uvádí unikátní produkt Google Earth v sedmi nových jazycích: češtině, polštině, ruštině, portugalštině, nizozemštině, arabštině a korejštině. Cílem lokalizace Google Earth je nabídnout uživatelům v těchto oblastech nové nástroje pro vyhledávání a také tvorbu geografického obsahu na internetu, a to v jejich rodném jazyce. Nová služba podporuje filozofii firmy Google: zpřístupnit své produkty co největšímu počtu lidí na světě, i těm, kteří nemluví anglicky.
Virtuální atlas světa Google Earth je v češtině

Google Earth je výkonná flexibilní platforma pro třídění a sdílení zeměpisných informací. Jde o virtuální atlas, který kombinuje satelitní snímky, mapy a 3D objekty. Uživatelé mohou nejen pasivně prohlížet obsah, ale především vytvářet vlastní vrstvy informací a zanést do Google Earth například své oblíbené restaurace, turistické trasy nebo zážitky z cest za poznáním. Tyto informace jsou pak dostupné všem uživatelům Google Earth a odráží názory uživatele, který je vytvořil, přesně tak, jak jsou lidé zvyklí u tradičního vyhledávání na webu.

“Google Earth vám umožní objevovat naši planetu úplně jinak, než jste dosud zvyklí,” říká John Hanke, ředitel Google Earth a Google Maps. “Snažíme se, aby mohlo čím dál více lidí využít unikátních možností Google Earth ve svém rodném jazyce, a tak lépe porozumět světu kolem nás.“

Ať už hledáte lokální informace, zkoumáte místo, kam pojedete na dovolenou, nebo se rozhlížíte po novém bytu nebo domu, Google Earth vám dává do rukou celý svět. “Češi jsou velice zvídavý národ a dokážu si představit všechny ty originální nápady na obsah pro Google Earth., ať už jsou to cyklotrasy nebo praktická mapa otevřených Wi-Fi sítí,” říká Taťána le Moigne, která vede pobočku Googlu v České republice. “Věřím, že Češi si najdou v Google Earth nejen zábavnou hračku, ale také jedinečný nástroj pro vzdělávání nebo podnikání.”

Poslední aktualizace nabízí vývojářům ale i běžným uživatelům možnost vytvářet vlastní obsah a šířit myšlenku geograficky organizovaného webu. Mezi výsledky vyhledávání na Google Earth se zobrazí nejen výsledky podle místa, ale také obsah generovaný samotnými uživateli jako třeba fotografie místa, trojrozměrné modely budov a další.

Od spuštění Google Earth v červnu roku 2005 bylo staženo 200 miliónů kopií tohoto programu.

Váš názor Další článek: Na internetu se v dubnu nejvíce šířila hrozba využívající bezpečnostní chybu Windows

Témata článku: Google, Google Earth, Satelitní snímek, Earth, Trojrozměrný snímek, LE

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší