Virtualizace serverů míří na český trh webhostingových služeb

Virtualizace serverů míří na český trh webhostingových služeb

Praha, 7. června 2007 – Na trhu webhostingových služeb se začínají objevovat nové typy služeb. Ty jsou dostupné díky virtualizaci serverů, která se prosazuje i na českém trhu. Nejpoužívanějším virtualizačním nástrojem je přitom software Virtuozzo firmy SWsoft.

Virtualizační technologie Virtuozzo umožňuje vyplnit mezeru mezi sdíleným hostingem a pronájmem dedikovaných serverů, případně server hostingem. Na jednom fyzickém serveru s instalovaným programem Virtuozzo je možné provozovat několik oddělených tzv. virtuálních privátních serverů. Tímto způsobem se výrazně zvyšuje efektivita využití hardwaru a softwaru a zároveň se snižují náklady na administraci serveru.

Potencionální zákazníci společnosti SWsoft si mohou předem spočítat návratnost investice do virtualizační technologie Virtuozzo. Nabídka virtuálních privátních serverů provozovaných na systému Virtuozzo obvykle zahrnuje tradiční škálu webhostingových služeb, která obsahuje administraci jednotlivých webů, služby FTP a DNS, e-mailovou komunikaci a provoz databází. Na českém trhu využívají virtualizační řešení od firmy SWsoft například společnosti P.E.S. consulting (Forpsi) a Ignum.

Témata článku: Software, Web Hosting, Mezera

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí