Videoserver Bomba.cz slaví první výročí soutěží o lístky na festival v Českém Krumlově

Videoserver Bomba.cz slaví první výročí soutěží o lístky na festival v Českém Krumlově

Komunitní server Bomba.cz, centrum sdílení nejzajímavějších videospotů českého internetu, slaví první narozeniny. Pro své uživatele připravil v rámci výročí soutěž o vstupenky na koncerty mezinárodního festivalu v Českém Krumlově.

Komunitní projekt Bomba.cz zaměřený na aktuální fenomén dnešního internetu, tedy na videoobsah, se za rok své existence stal jedním z nejoblíbenějších video-rozcestníků českého internetu. Bomba.cz mimo jiné disponuje jednou z nejobsáhlejších databází roztříděných videoklipů u nás. Rekordní návštěvnosti dosáhl server v březnu 2009, kdy jeho stránky navštívilo téměř 150 tisíc reálných uživatelů, kteří shlédli přes 2 miliony stránek.

„Jsme rádi, že se nám se serverem Bomba.cz podařilo zachytit stále rostoucí vlnu obliby videa na internetu. V průběhu celého roku jsme představili uživatelům řadu obsahových novinek. Jednou z nich je například samostatná sekce Erotika, kam jsou ukládána v současné době tolik oblíbená videa s lechtivým obsahem,“ upozorňuje Aleš Miklík, vedoucí redakcí společnosti Internet Info, a dodává: „Je také zajímavé sledovat, jak se aktuální dění z politické nebo kulturní scény u nás i ve světě projevuje na obsahu serveru. Uživatelé například pružně reagovali v souvislosti s kauzou létajících vajíček nebo také s úmrtím českých i světových hvězd.“

Srovnání vývoje návštěvnosti serverů Bomba.cz, N-Joy.cz a Zkouknito.cz

(RU; červenec 2008 – květen 2009)

K prvnímu výročí připravil server Bomba.cz ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov druhý ročník soutěže o vstupenky na některý z festivalových koncertů. Ve hře jsou dva zajímavé koncerty. V prvním se představí dvě české stálice Karel Gott a Eva Urbanová, druhý láká na muzikálové hvězdy americké Broadwaye. Soutěž na stránkách www.bomba.cz trvá do 19. července 2009.

Nejsledovanější částí celého serveru je jednoznačně sekce Hudba, jejíž součástí je kromě členění skladeb podle názvu a interpreta také samostatná hitparáda. Statistiky serveru sledují mimo jiné nejaktivnější uživatele, kteří přidali řádově stovky videí. Nejvíce, téměř 1800 spotů, má na svém kontě uživatel s nickem vendik644. Server Bomba.cz se prezentuje také prostřednictvím sociálních sítí. Na známém Facebook.com existuje například stránka Bomba video denně, na niž redakce vybírá ta nejlepší videa z celého serveru.

Témata článku: Zajímavý obsah, Videoobsah, Festival, Nick, Bomb, Hvězda, Druhá sekce, Samostatná stránka

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje