Více než polovina Čechů zná počítače typu All-in-One

Více než polovina Čechů zná počítače typu All-in-One

Povědomí o existenci All-in-One počítačů se mezi lidmi zvyšuje, což vyplynulo z průzkumu společnosti Lenovo. Více než polovina lidí v České republice tento typ počítače zná, vyšší informovanost prokázali spíše lidé z vyšších věkových kategorií. Zkušenosti s prací na počítači typu „vše v jednom“ má přitom větší podíl mužů než žen.

Na českém trhu nabízí nejširší portfolio AIO počítačů společnost Lenovo, která vedle exkluzivní řady A a multimediální řady B nabízí uživatelům i cenově dostupnější řadu C. Ke žhavým novinkám z této řady patří 23palcový IdeaCentre C540 a IdeaCentre C245 s úhlopříčkou o velikosti 18,5”. All-in-One počítače mají výhodu v tom, že se snadno ovládají, takže je může používat celá rodina. Díky své konstrukci, kdy je celý počítač zabudován v monitoru, nezaberou ani příliš volného místa na pracovním stole.

„Společnost Lenovo u nás z hlediska nabídky i prodejů All-in-One počítačů jednoznačně dominuje a její nabídka neustále roste. Nové modely IdeaCentre C540 a C245 vyhoví každému, kdo hledá počítač pro běžné domácí užití, jako je prohlížení webových stránek, online komunikace nebo multimédia. Díky svému zajímavému designu současně představují stylový doplněk do domácnosti a navíc jsou za zajímavou cenu,“ říká Pavel Janich, produktový manažer produktů Idea společnosti Lenovo.

Štíhlý IdeaCentre C540

Štíhlý Lenovo IdeaCentre disponuje širokoúhlým LED Full HD displejem, flexibilně nastavitelným v úhlu od -5 to 25 stupňů, takže jej uživatel může přizpůsobit své aktuální činnosti. Celkovou stabilitu počítače přitom zaručuje pevný celokovový stojánek. Vysoký výkon počítače je zajištěn až třetí generací procesorů Intel® Core™ i5 a operační pamětí o velikosti 8 GB DDR. Dostatečný prostor pro ukládání filmů, hudby, fotografií a dalších důležitých dat poskytuje pevný disk o kapacitě až 1 TB. Vybrané modely mají i diskrétní grafiku a DVB-T tuner s dálkovým ovladačem.

Klepněte pro větší obrázek

IdeaCentre C540 také umožňuje přístup k Lenovo Cloud nebo využití chytrých funkcí, které dokážou automaticky upravovat jas displeje v závislosti na okolním prostředí, nebo upozornit uživatele, pokud je příliš blízko obrazovky. Vybaven je také Lenovo Rescue systémem pro snadné zálohování a obnovu dat v případě napadení virem nebo selhání systému. IdeaCentre C540 je dostupný v elegantním černém barevném provedení.

Skladný IdeaCentre C245

Druhou novinku představuje prostorově i energeticky úsporný IdeaCentre C245 AIO s 18,5palcovým širokoúhlým podsvíceným LED HD displejem. Poháněn je procesorem až AMD® E2 dual core a uživatelům nabízí operační paměť až 8 GB DDR a až 1 TB volného místa na pevném disku.

Vybaven je integrovanou webovou kamerou, jejíž funkce rozšiřuje pokročilá aplikace YouCam. Ta umožňuje rozpoznání obličeje a vytváření obrazových efektů. Videohovory jsou díky tomu mnohem interaktivnější a zábavnější. Stejně jako u IdeaCentre C540 usnadňuje zálohování a obnovu dat Lenovo Rescue systém a ke sdílení multimédií je možné využít přístupu k Lenovo Cloud.

Cena a dostupnost

Lenovo IdeaCentre C540 je dostupný na českém trhu za cenu od 11 299 Kč s DPH a IdeaCentre C245 za cenu 8 299 Kč s DPH.

Chrome OS si vede stejně špatně jako Windows RT

Témata článku: All-in-one počítač, Lenovo Ideacentre, Rescue, Chytrá LED

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší