Vernisáž výstavy Mapy z počítače – geografické informační systémy v praxi

Dne 16. 11. 2004 proběhla vernisáž výstavy Mapy z počítače – geografické informační systémy v praxi, která je od 17. 11. 2004 otevřena veřejnosti. Výstava se koná v Konírně Martinického paláce na Hradčanském náměstí a jejím cílem je prezentovat technologii geografických informačních systémů (GIS) široké veřejnosti. Pořádá ji firma ARCDATA PRAHA, s.r.o. ve spolupráci s Útvarem rozvoje hlavního města Prahy.
Vernisáž výstavy Mapy z počítače – geografické informační systémy v praxi

Vystavené mapy jsou výsledkem prací řady organizací a firem, které používají počítačovou technologii geografických informačních systémů k tvorbě map. Tyto výstupy pak slouží jako podklad pro rozhodování v řadě oborů lidské činnosti, například v územním plánování, ochraně životního prostředí, při řešení krizových situací a mnoha dalších. Mimoto jsou vystaveny i nejlepší studentské práce ze soutěže „Student GIS projekt“ a prezentace některých vysokoškolských pracovišť GIS.

Vystavené práce byly představeny na 13. konferenci uživatelů geografických informačních systémů ESRI a Leica Geosystems v České republice, která se konala 4. – 5. 11. 2004 v Kongresovém centru Praha, a na 2. studentské konferenci, která byla zároveň finále soutěže „Student GIS projekt“ a konala se 3. 11. 2004 na Masarykově koleji v Praze – Dejvicích.

Vernisáže se zúčastnila zejména odborná veřejnost, byli zde zástupci z pořadatelské firmy, Útvaru rozvoje hlavního města Prahy, autoři posterů z různých organizací, zástupci z vysokých škol, městských částí, České společnosti pro geoinformace (CAGI), odborného tisku a další. Vernisáž zahájil Ing. Petr Seidl, CSc., ředitel ARCDATA PRAHA, s.r.o., který ve svém krátkém projevu vyzdvihl mj. důležitost seznamování široké veřejnosti s možnostmi a přínosy geografických informačních systémů pro nejrůznější obory lidské činnosti.

Výstava je otevřena denně od  10.00 do 17.00 hodin a potrvá do 5. 12. 2004.

Váš názor Další článek: Karneval hlásí 10 000 uživatelů internetu, UPC jich má 40 000

Témata článku: Mapy, Leica, Lidská práce, Poster, Odborná veřejnost


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 89

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

Květnové Windows 10 jsou za dveřmi: Co přinesou nového?

** Windows 10 May 2019 Update se blíží ** Hlavní viditelnou změnou je bílé téma ** Novinek je ale samozřejmě mnohem více

Vladislav Kluska | 58

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 27

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch