Verbatim: První výrobce jednostranných dvouvrstvých 30 GB HD DVD na světě

Verbatim: První výrobce jednostranných dvouvrstvých 30 GB HD DVD na světě

Praha, 14. srpna 2007 – Verbatim a jeho japonská mateřská společnost Mitsubishi Kagaku Media (MKM) představí první jednostranné dvouvrstvé HD-DVD-R na světě. Dvouvrstvé úložné médium nabízí kapacitu 30 GB a lze na něj zapisovat jednonásobnou rychlostí. Oficiální uvedení pro evropský trh se uskuteční na konci srpna v rámci veletrhu IFA v Berlíně.

Verbatim je prvním výrobcem, jenž se chystá uvést na trh jednostranné zapisovatelné dvouvrstvé disky HD DVD-R s úložnou kapacitou 30 GB, které jsou kompatibilní se stávajícími mechanikami a vypalovačkami na trhu. Na nové HD médium se vejdou až čtyři hodiny filmu ve vysokém rozlišení. “Rostoucí popularita televizorů s vysokým rozlišením i televizních programů v tomto formátu zvedá poptávku po médiích s dostatečnou kapacitou, na které se může HD obsah nahrávat," říká Torsten Leye, Marketing Manager Optical společnosti Verbatim.

Nové HD DVD-R DL 30 GB využívá prověřenou technologii nahrávání AZO, která zajišťuje vysoký stupeň citlivosti laseru a bezchybné čtení dat. Verbatim také využívá při výrobě tohoto média proces DVD-R DL 2P. Tato metoda spočívá v tom, že se jednotlivé vrstvy nanášejí na HD DVD jedna po druhé. Výjimečně přesné lisování disku je zárukou dokonale plochého HD DVD, které vyhovuje všem standardům vysoké kvality nahrávání.

“Při vývoji dvouvrstvého HD DVD-R jsme mohli spoléhat jak na naše technologie, tak i na zkušenosti, které jsme získali při výrobě prvního jednostranného dvouvrstvého zapisovatelného DVD na světě, a výrobě jednovrstvého HD DVD R,” vysvětluje Leye. Nové médium nabízí nejen podstatně vyšší úložnou kapacitu, ale i vynikající kompatibilitu s vypalovacími mechanikami a maximální spolehlivost při dlouhodobém uchovávání dat.”
 
“Snažíme se uspokojovat potřeby našich zákazníků již mnoho let prostřednictvím nepřetržitého vývoje kvalitních a spolehlivých úložných médií,” konstatuje Leye. “Jsme první, kdo uvádí na trh dvouvrstvá HD DVD-R s kapacitou 30 GB, a díky tomu máme vytvořenou dobrou pozici pro další léta.”

Témata článku: Nový laser, Mitsubishi, Nové televizory 2016, DVD-R, První film, Vysoká kapacita, Přesná pozice, Verbatim, Oficiální médium

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji