Verbatim představuje ultra tenký pevný disk Store ‘n’ Go

Verbatim představuje ultra tenký pevný disk Store ‘n’ Go

Verbatim uvádí na trh svůj doposud nejtenčí přenosný pevný disk. S tloušťkou pouhých 10,5 milimetru je Verbatim Store 'n' Go Ultra Slim HDD jedním z nejtenčích přenosných pevných disků na světě – je o 20 procent tenčí než předchozí Store 'n' Go modely.

Díky pouhých 7 milimetrů tenkému pevnému disk ukrytému uvnitř, je Verbatim Store 'n' Go Ultra Slim svým štíhlým profilem atraktivním doplňkem pro ultrabooky. S kapacitou 500 GB může být využíván jako elegantní rozšíření úložné kapacity nebo zálohovací médium v celé škále aplikací. Je k dispozici v černé a stříbrné barvě.

Pevný disk Store 'n' Go Ultra Slim je vybaven USB 3.0 portem pro vysokorychlostní přenos dat – až 10krát rychlejšímu než USB 2.0 Tyto disky jsou naformátovany systémem FAT32 k okamžitému použití pro Mac i PC. Jsou prodávány s předinstalovaným softwarem Nero BackItUp Essentials, který umožňuje uživatelům PC úplnou zálohu systému a jeho obnovení, schopnost naplánovat automatické zálohování podle data/času a šifrované zálohování s možností zabezpečení heslem.

Přenosné pevné disky Verbatim Store 'n' Go jsou vybaveny softwarem pro úsporu energie Green Button. Software Green Button zastaví otáčení pevného disku, pokud není používán, čímž prodlužuje jeho životnost a šetří energii. Existují 3 možnosti úsporného režimu. Přechod do úsporného režimu po 10 minutách nebo v krocích po 10 minutách až do 120 minut. Do úsporného režimu je rovněž možné přejít poklepáním na ikonu Green Button na ploše nebo se dá přechod do úsporného režimu zakázat.

Verbatim Store 'n' Go Ultra Slim HDD je také ideální pro nahrávání přes USB rozhraní. Mnoho televizorů je dnes vybaveno jedním nebo více USB porty. Už jsme si zvykli na přehrávání fotografií a filmů na televizoru z USB flash nebo pevných disků. Nejnovější televize nyní nabízejí novou funkci – USB nahrávání. Pokud jste si nedávno koupili novou televizi, že je velká šance, že bude podporovat USB nahrávání, zejména pokud se jedná o model střední cenové třídy nebo high-endovou televizi. USB nahrávání umožňuje nahrávat programy na externí paměťové zařízení přímo připojené k televizoru pomocí USB rozhraní. Externí HDD v podstatě funguje jako videorekordér. Může být použít také k pozastavení živého vysílání (tzv. funkce Time Shift). S USB nahráváním dokáže externí USB pevný disk nahradit HDD/DVD rekordéry nebo VHS videorekordéry.

Přenosný pevný disk Verbatim Store 'n' Go Ultra Slim je dodáván v novém balení, které je o 30 procent menší a lehčí než předchozí, což napomáhá ke snížení emisí CO2.

Produkt se od listopadu prodává v celé Evropě a cena 1890 Kč je srovnatelná s cenami ostatních Store 'n' Go modelů. Disk se prodává s přiloženým USB 3.0 kabelem.

Témata článku: Button, Go, Green, Slim, Store, USB 3, USB Disk, Verbatim, Program televize dnes, Televize Nova, Nejtenčí USB, Externí disk, Tenký film, Předchozí model

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí