Verbatim představil nové flashové karty pro nejnáročnější

Verbatim představil nové flashové karty pro nejnáročnější

Praha, 3. července 2007 – Verbatim, specialista na úložná média, nyní nabízí 8GB a 4GB Secure Digital High Capacity (SDHC) karty. Karty třídy 6 (třída s nejvyšší rychlostí) jsou ideální pro záznamy přímo na paměťovou kartu v reálném čase. Verbatim navíc představuje microSD paměťovou kartu s úložnou kapacitou 2 GB. Ta se vyznačuje rychlostí čtení až 4 MB za sekundu, rychlostí zápisu až 2 MB za sekundu a microSD adaptérem, který umožňuje, aby mohla být karta použita ve všech zařízeních standardu SD card.

Nové SDHC flashové karty nabízejí zákazníkům Verbatimu spolehlivá úložná média vysoké kvality pro digitální fotografie a video. Nový formát Secure Digital High Capacity format (SDHC) je založen na standardu SDA 2.0 (SD Card Association) a nabízí úložnou kapacitu 4GB a nově i 8GB. “Změna systému souborů z FAT 12/16 na FAT32 byla klíčová - díky ní jsme dosáhli podstatně většího úložného prostoru SDHC. Obě karty Verbatim SDHC patří do třídy 6, tedy s nejvyšší rychlostí. Zejména jsou vhodné pro video nahrávky a profesionální digitální fotografie, včetně sériového snímání,” vysvětluje Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager, Flash and USB Memory společnosti Verbatim EUMEA. SDHC karty se používají v poslední generaci zařízení, které dokážou číst SDHC i SD formáty. Stávající koncová zařízení SD totiž nejsou kompatibilní s SDHC.

Různé úrovně výkonu určují tři rychlostní třídy: třída 2 garantuje minimální rychlost zápisu 2MB/s, třída 4 pak 4MB/s a nejvyšší třída 6 zaručuje minimálně 6MB za sekundu. “Formát SDHC umožňuje prostřednictvím vaší kamery nahrávat video přímo na kartu. V normálním režimu AVCHD můžete nahrát až 120 minut filmové délky. Má to výhody i pro klasické fotografování. Mít možnost fotografovat bez neustálých ohledů na kapacitu flash karty je určitě příjemnější,“ říká Kaiser. 6 megapixelový digitální fotoaparát může na jednu 4GB SDHC kartu uložit kolem 1280 snímků, zatímco na 8GB kartu lze uložit už asi 2500 snímků. 8GB SDHC-karta bude v prodeji od konce července za doporučenou cenu 99,99 Euro, 4GB verze za 59,99 Euro je dostupná už nyní.

Karta microSD je v současnosti jednou z nejmenších paměťových karet na trhu. Umožňuje uživateli snadno ukládat a přenášet obrázky a data z různých mobilních zařízení. Tato malinká paměťová karta (11mm x 1mm x 15mm), navržená zvláště pro mobilní telefony, má velmi nízkou spotřebu, a proto nezatěžuje baterii vašeho mobilu. Je možné ji používat i pro navigace, MP3 přehrávače, digitální fotoaparáty a PDA. Verbatim microSD 2GB má rychlost čtení až 4 MB za sekundu a rychlost zápisu až 2 MB za sekundu. Díky SD adaptéru, který je součástí balení, lze použít microSD kartu jako standardní SD kartu, což znamená, že je kompatibilní s mnohem větší škálou různých zařízení.

Témata článku: Video, Kaiser, MicroSD, SD Card, SDHC, Verbatim, Paměťové karty, Karta, Klíčový snímek, Paměťová karta, MicroSD karta, Nízká třída