Verbatim odstartoval do kosmu: DVD na vesmírné stanici ISS

Verbatim odstartoval do kosmu: DVD na vesmírné stanici ISS

Společnost Verbatim, specialista na úložná média, se koncem května v rámci mise Space Shuttle Mission 1J zúčastní letu na mezinárodní vesmírnou stanici ISS. Na palubě budou zapisovatelná CD a DVD média Verbatim, jejichž použitelnost v kosmu potvrdil test německé společnosti Astrium GmbH.

Verbatim je léta uznáván jako specialista na úložná média s vedoucím postavením na trhu optických médií. Nyní tato firma se sídlem v německém Eschbornu čelí zcela nové výzvě. Optická zapisovatelná CD a DVD média od Verbatimu budou doprovázet posádku mise Space Shuttle Mission 1J při jejich cestě na mezinárodní vesmírnou stanici ISS, která se uskuteční koncem května. „Je to pro nás čest, ale i potvrzení kvality, že právě naše produkty byly vybrány pro účast v takové misi,“ sdělil Torsten Leye, Marketing Manager Optical Verbatim EUMEA.

Testy provedené firmou Astrium GmbH v Brémách, dceřiné firmě letecké společnosti EADS, potvrdily, že média Verbatim jsou vhodná pro let do kosmu. Životnost těchto médií, která dokážou bezpečně uchovat data až po dobu 100 let, sehrála v konečném rozhodnutí klíčovou roli. Důvodem byl fakt, že podíl chemických substancí a plynů uvolňovaných při procesu stárnutí na palubě kosmické lodi nesmí přesáhnout určité hodnoty. „Test na odpařování plynů je nutnou podmínkou při zjišťování, zda astronauti nejsou vystaveni nebezpečí, jaké představují škodlivé substance v jejich vzduchových zásobnících,“ vysvětluje Florian Bittner, Product Assurance and Safety, Astrium GmbH. „Média Verbatim nás ohromila také svou spolehlivostí a bezpečností uložených dat.“

Na stanici ISS disky poslouží jako záložní média pro případ, že bude nutné obnovit kritické funkce na palubních počítačích vesmírné lodi COLUMBUS. „V rámci mise, jako je tato, jsou samozřejmě použita pouze taková média, která splňují nejpřísnější standardy kvality. Přes tento úspěch nebudeme mít hlavy v oblacích – místo toho budeme jako obvykle pokračovat v dalším vývoji našich úložných médií,“ vysvětluje Leye. „Odpočítávání startu pro Verbatim může začít!“.

Témata článku: Klíčová role, Space, Dceřiná firma, Columbus, Astronaut, Německý specialista, Gmbh, Verbatim, Safety

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje