Verbatim: nový sortiment v nabídce – 2,5” a 3,5” pevné disky

Verbatim: nový sortiment v nabídce – 2,5” a 3,5” pevné disky

Praha, 19. září 2007 – Verbatim, specialista na úložná media, rozšiřuje své produktové portfolio o kvalitní externí pevné disky (HDD). Nové HDD ve formátu 2,5" a 3,5", které poskytují úložný prostor 120 až 750 GB, se objeví na trhu v říjnu.

Externí pevné disky 2,5" a 3,5" nabízejí uživatelům velmi jednoduché a přímočaré řešení pro spolehlivé zálohování dat z notebooku nebo PC. Praktická funkce plug & play umožňuje okamžité použití bez nutnosti instalace. Kromě toho se dodává každý pevný disk Verbatim se zálohovacím softwarem "Bounce Back Express", jenž archivuje data na profesionální úrovni.

"Pevné disky Verbatim jsou ideální pro každého, kdo vyžaduje spolehlivé ukládání mobilních dat – pro soukromé či firemní účely," říká Kai Miroschnik, Business Unit Manager Multi Media & Peripherals Verbatim EUMEA. "Naše nedávná akvizice společnosti SmartDisk Corporation, která má významné postavení na trhu HDD v USA, znamená, že máme dobrou pozici na trhu v segmentu externích HDD, pokud jde o produktovou kvalitu a know-how. V budoucnosti plánujeme další strategickou expanzi v této kategorii," dodává Miroschnik.

S pevnými disky Verbatim formátu 2,5” o velikosti dlaně mají uživatelé svá data vždy po ruce, dokonce i na cestách. Disky o kapacitě 120 GB, 160 GB a 250 GB se dodávají v útlém designu s robustním hliníkovým krytem. Odolný obal s průhledným oknem nabízí další ochranu před nárazy. Pevné disky mají USB 2.0 port a dva FireWire porty.

Externí hard disky ve formátu 3,5" s interním vysokorychlostním SATA hard diskem jsou velmi výkonné a dokážou spolehlivě ukládat i velké objemy dat. Kryty pevných disků mají ventilační štěrbinu, která zajišťuje dostatečný přísun vzduchu, takže není třeba žádných větráčků a provoz pevných disků je díky tomu velmi tichý. Zepředu mají hard disky vypínač s LEDkou a s pomocí dodávaného stojanu je lze pohodlně postavit na podložku, kde zanechá jen minimální otisk. Stejně jako model s USB portem i hard disky 3.5" mají dva přídavné porty FireWire.

Díky pevnému disku 500 GB NAS (Network Attached Storage) nabízí Verbatim prostředek jak využít úložné zařízení v lokální síti s několika počítači. Ovladač SOHO NAS lze připojit k počítači prostřednictvím USB nebo síťového připojení (ethernetu). Pevný disk NAS je proto vhodný coby multimediální centrum, zejména v malých firmách nebo při využití v domácnosti. Předinstalovaný software – "Samba" pro PC a "Apple Bonjour" pro Mac – je zárukou rychlého a snadného síťového nastavení a příjemné obsluhy provozu. Pevný disk NAS je také vhodný jako centrální záložní řešení nebo jako "tiskový server", pokud je připojen ke sdílené USB tiskárně.

Konzultační firma Understanding & Solutions očekává, že budoucí poptávka po externích pevných discích ve formátech 3,5" a 2,5" poroste a z nynějších necelých 25 milionů jednotek prodaných ročně po celém světě dosáhne v příštích čtyřech letech zhruba 60 milionů kusů. “Trh HDD ve formátu 3,5“ je největší, ale 2,5" modely zažívají rychlejší růst, neboť dnes stále více lidí používá laptopy a jsou závislí na přídavné úložné kapacitě. Externí pevné disky jsou významným přírůstkem do našeho sortimentu úložných řešení a věříme, že s nimi můžeme pokračovat v naší tradici – nabízet našim zákazníkům kvalitní produkty, které dokážou vyhovět klíčovým potřebám v oblasti digitálního ukládání dat," vystvětluje Miroschnik.

Váš názor Další článek: GeCube oficiálně zahájilo dodávky Radeonů HD 2900 Pro

Témata článku: Software, Apple, Pevné disky, Hard Disk, Soho, Bonjour, Samba, Pevná ruka, Profesionální segment, Pevný disk, Disko, Disk, Dobrá obsluha, Tichý provoz, Verbatim, Připojení tiskárny k pc, Externí disk, Snadná cesta, Hard, Dostatečná úroveň

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší