Verbatim: nový sortiment v nabídce – 2,5” a 3,5” pevné disky

Verbatim: nový sortiment v nabídce – 2,5” a 3,5” pevné disky

Praha, 19. září 2007 – Verbatim, specialista na úložná media, rozšiřuje své produktové portfolio o kvalitní externí pevné disky (HDD). Nové HDD ve formátu 2,5" a 3,5", které poskytují úložný prostor 120 až 750 GB, se objeví na trhu v říjnu.

Externí pevné disky 2,5" a 3,5" nabízejí uživatelům velmi jednoduché a přímočaré řešení pro spolehlivé zálohování dat z notebooku nebo PC. Praktická funkce plug & play umožňuje okamžité použití bez nutnosti instalace. Kromě toho se dodává každý pevný disk Verbatim se zálohovacím softwarem "Bounce Back Express", jenž archivuje data na profesionální úrovni.

"Pevné disky Verbatim jsou ideální pro každého, kdo vyžaduje spolehlivé ukládání mobilních dat – pro soukromé či firemní účely," říká Kai Miroschnik, Business Unit Manager Multi Media & Peripherals Verbatim EUMEA. "Naše nedávná akvizice společnosti SmartDisk Corporation, která má významné postavení na trhu HDD v USA, znamená, že máme dobrou pozici na trhu v segmentu externích HDD, pokud jde o produktovou kvalitu a know-how. V budoucnosti plánujeme další strategickou expanzi v této kategorii," dodává Miroschnik.

S pevnými disky Verbatim formátu 2,5” o velikosti dlaně mají uživatelé svá data vždy po ruce, dokonce i na cestách. Disky o kapacitě 120 GB, 160 GB a 250 GB se dodávají v útlém designu s robustním hliníkovým krytem. Odolný obal s průhledným oknem nabízí další ochranu před nárazy. Pevné disky mají USB 2.0 port a dva FireWire porty.

Externí hard disky ve formátu 3,5" s interním vysokorychlostním SATA hard diskem jsou velmi výkonné a dokážou spolehlivě ukládat i velké objemy dat. Kryty pevných disků mají ventilační štěrbinu, která zajišťuje dostatečný přísun vzduchu, takže není třeba žádných větráčků a provoz pevných disků je díky tomu velmi tichý. Zepředu mají hard disky vypínač s LEDkou a s pomocí dodávaného stojanu je lze pohodlně postavit na podložku, kde zanechá jen minimální otisk. Stejně jako model s USB portem i hard disky 3.5" mají dva přídavné porty FireWire.

Díky pevnému disku 500 GB NAS (Network Attached Storage) nabízí Verbatim prostředek jak využít úložné zařízení v lokální síti s několika počítači. Ovladač SOHO NAS lze připojit k počítači prostřednictvím USB nebo síťového připojení (ethernetu). Pevný disk NAS je proto vhodný coby multimediální centrum, zejména v malých firmách nebo při využití v domácnosti. Předinstalovaný software – "Samba" pro PC a "Apple Bonjour" pro Mac – je zárukou rychlého a snadného síťového nastavení a příjemné obsluhy provozu. Pevný disk NAS je také vhodný jako centrální záložní řešení nebo jako "tiskový server", pokud je připojen ke sdílené USB tiskárně.

Konzultační firma Understanding & Solutions očekává, že budoucí poptávka po externích pevných discích ve formátech 3,5" a 2,5" poroste a z nynějších necelých 25 milionů jednotek prodaných ročně po celém světě dosáhne v příštích čtyřech letech zhruba 60 milionů kusů. “Trh HDD ve formátu 3,5“ je největší, ale 2,5" modely zažívají rychlejší růst, neboť dnes stále více lidí používá laptopy a jsou závislí na přídavné úložné kapacitě. Externí pevné disky jsou významným přírůstkem do našeho sortimentu úložných řešení a věříme, že s nimi můžeme pokračovat v naší tradici – nabízet našim zákazníkům kvalitní produkty, které dokážou vyhovět klíčovým potřebám v oblasti digitálního ukládání dat," vystvětluje Miroschnik.

Váš názor Další článek: GeCube oficiálně zahájilo dodávky Radeonů HD 2900 Pro

Témata článku: Software, Apple, Pevné disky, Pevná ruka, Verbatim, Samba, Pevný disk, Dostatečná úroveň, Soho, Snadná cesta, Profesionální segment, Tichý provoz, Disk, Bonjour, Dobrá obsluha, Disko, Hard Disk, Připojení tiskárny k pc, Externí disk, Hard


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

9 tipů, jak vyšlechtit nabídku Start ve Windows 10, aby lépe sloužila

** Nabídka Start už existuje bezmála čtvrt století ** Ve Windows 10 postupně dostala celou řadu funkcí ** Start si můžete ve velkém rozsahu přizpůsobit

Karel Kilián | 46


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky