Verbatim: nová USB flash paměť s úložnou kapacitou 8 GB

Verbatim: nová USB flash paměť s úložnou kapacitou 8 GB

Praha, 20. června 2007 – Verbatim, lídr trhu v oblasti optických úložných médií, představil novou USB paměť o kapacitě 8 GB. Červené vysokorychlostní úložné zařízení z produktové nabídky Verbatim Store ‘n’ Go se vyznačuje funkčností a snadnou ovladatelností. 

Od 1. června 2007 rozšiřuje Verbatim své produktové portfolio o novou USB flash paměť. Ta se vyznačuje úložnou kapacitou 8 GB, rychlostí čtení až 13 MB a rychlostí zápisu až 6 MB za sekundu. Verbatim Store ’n’ Go USB disk tak nabízí úložný prostor pro více než 2 000 písní ve formátu MP3 a dokáže přenést 8 GB dat za zhruba 22 minut.

Kromě impozantní úložné kapacity má USB disk od Verbatimu také atraktivní design a snadno se vejde do ruky. Při rozměrech 78mm x 20mm x 7mm je toto nové zařízení velmi malé a lehké. Protiskluzová pryžová vrstva spojuje ochrannou funkci se sportovním vzhledem. Nový USB disk  se prodává s bezplatným bezpečnostním softwarem, modrým LED displejem a přezkou a je dostupný od června ve specializovaných  obchodech.

"Verbatim Hi-Speed 8GB USB 2.0 disk je všestranný, a přesto nesmírně snadno ovladatelný. Ať už jde o fotky z prázdnin, textové dokumenty nebo MP3 soubory, nový USB disk vám umožňuje přenášet, vyměňovat a ukládat data rychle a pohodlně," říká Hans Christoph Kaiser, Business Development Manager Flash and USB Memory Verbatim EUMEA. "Dnešní trh utváří stále více výkonná úložná zařízení a technologie, zejména v soukromém uživatelském sektoru, a náš osmi gigabytový USB disk není výjimkou," dodává Kaiser.

Poptávka po USB pamětích vrcholí. V roce 2005 byly nejběžnějšími úložnými kapacitami 256 MB a 512 MB, zatímco na konci roku 2006 byly nejprodávanějšími USB paměti o kapacitě 1 GB. A úložné kapacity mezi dvěma a čtyřmi GB také dnes nejsou tak neobvyklé. V roce 2006 vzrostl prodej v Evropě o 5 milionů na celkových 29,1 milionů kusů. Verbatim v roce 2006 významně zvýšil svůj tržní podíl v tomto segmentu. "Chceme pokračovat v tomto trendu a v roce 2007 dále rozšířit náš podíl na trhu flash pamětí," říká Kaiser.

Diskuze (1) Další článek: Microsoft nabízí ke stažení Ubuntu Desktop

Témata článku: USB, Verbatim, USB Disk, Tržní lídr, Nový rok, USB flash disky, Prázdniny, Kapacita, Kaiser, Úložný prostor, USB 3, USB Flash, TomTom Go

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší