Verbatim expanduje na trhu úložných řešení

Verbatim expanduje na trhu úložných řešení

Praha, 11. července 2007 – Verbatim, specialista na úložná média, provedl akvizici společnosti SmartDisk Corporation, významného dodavatele paměťových produktů v USA. Prostřednictvím nákupu společnosti SmartDisk, která se zabývá externími hard-disky a digitálními databankami, Verbatim posílil svou pozici na trhu a nabídne zákazníkům ještě větší výběr úložných médií.

Verbatim a jeho mateřská společnost Mistubishi Kagaku Media (MKM) dnes oznámily nákup společnosti SmartDisk Corporation zabývající se obchodem s externími hard-disky a digitálními databankami. S ročním obratem 44 miliónů amerických dolarů v roce 2006 je SmartDisk, sídlící ve Ft. Myers na Floridě, lídrem na trhu přenosných, síťových a multimediálních úložných produktů a technologií. Převzetí společnosti, jež proběhlo 30. června 2007, se týká celkového jmění, patentů, ochranné známky, technologií, výroby a obchodní strategie firmy SmartDisk Corporation.

Kombinace celosvětové síly značky a nových aktiv umožní Verbatimu rozšířit svou nabídku optických, magnetických a flash produktů tak, aby uspokojil požadavky zákazníků a obchodníků po nejrůznějších úložných produktech. Kromě získání technologií a patentů společnosti SmartDisk provádí Verbatim nábor amerického personálu pro výrobu, provoz, marketing a prodej z důvodu co nehladšího převzetí a pro budoucí možný růst a rozvoj.

 „Nově získané produkty společnosti SmartDisk, jakou jsou externí a přenosné hard-disky, vhodně doplní už existující portfolio produktů Verbatim,“ řekl Shigenori Otsuka, prezident společnosti MKM. „V plném proudu jsou už plány na využití nově získaných a také tradičních produktů Verbatimu k rozšíření jeho celosvětově dominantní role na trhu pamětí a souvisejících doplňků. Dnešní zákazníci a obchodníci vyžadují plnou škálu přenosných úložných zařízení – hard-disky, optické datová úložiště a flash paměti. Nyní můžeme plně uspokojit jejich požadavky kompletní nabídkou spolehlivých, technicky pokročilých řešení, které jsou zároveň cenově dostupné.“

Poptávka po rychlém, snadném způsobu ukládání, sdílení a přenos datových souborů, prezentací, fotografií, hudby a videa je motorem prudkého celosvětového růstu v průmyslu s vyměnitelnými úložnými zařízeními. IDC předvídá, že v roce 2008 bude prodáno více než 6 miliónů externích hard-disků, což je nárůst o 58% z 3,8 milionů kusů v roce 2006. Značka Verbatim je celosvětově známa dodáváním řešení pro ukládání dat s využitím nejnovějších technologií, nejvyšší kvality a s vlastnostmi nabízejícími přidanou hodnotu pro zákazníka.

Témata článku: Hard, Budoucí plán, Florida, Dominantní pozice, Optický disk, Rychlé úložiště, Spolehlivý způsob, Verbatim, Ochranná vlastnost, Externí disk, Hard Disk, Významná role

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje