Velkoformátová tiskárna, inkoust a média Canon získaly výborné hodnocení v testu stálosti tisku

Velkoformátová tiskárna, inkoust a média Canon získaly výborné hodnocení v testu stálosti tisku
  • Canon imagePROGRAF iPF8300, pigmentový inkoust LUCIA EX a média Canon získaly výborné hodnocení v testu stálosti tisku přední světové nezávislé testovací laboratoře
  • Podle testu stálosti tisku s názvem „Výtisky zobrazené pod sklem“ vydrží barevné výtisky až 95 let a černobílé dokonce více než 200 let
  • Testy prováděla nezávislá organizace Wilhelm Imaging Research

Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámil, že velkoformátová tiskárna imagePROGRAF iPF8300, vysoce stabilní pigmentový inkoust LUCIA EX a média společnosti Canon podstoupily testy stálosti tisku nezávislé testovací laboratoře Wilhelm Imaging Research (WIR) a získaly v nich výborné hodnocení.

Velkoformátová tiskárna Canon imagePROGRAF iPF8300 s pigmentovým inkoustem LUCIA EX, který používají také tiskárny iPF6350 a iPF6300, dosáhla při spojení s médii Canon v testu WIR „Výtisky zobrazené pod sklem“ skvělých výsledků a stálost barevných výtisků je podle testu až 95 let a černobílých více než 200 let. Testy organizace WIR také ukázaly, že výtisky Canon jsou velmi odolné vůči poškození vysokou vlhkostí, působení ozónu a poškození vodou.

„Ať už jde o barevný nebo černobílý tisk, tak výtisky jsou opravdu velmi pěkné a hlavně pěkné zůstávají a to po velmi dlouhou dobu,“ říká Henry Wilhelm, prezident Wilhelm Imaging Research.

Zprávu organizace WIR o Canon imagePROGRAF iPF8300 představil Brian Hampton, renomovaný fotograf přírody a krajiny. Celé její znění naleznete na adrese: http://www.wilhelm-research.com/canon/ipf8300.html.

Metody testování stálosti tisku vyvíjí WIR přes 25 let a mezitím se staly standardem pro běžné uživatele i profesionály v oblasti tisku a také pro přední nezávislé dodavatele uměleckých a fotografických papírů po celém světě. Testy poskytují přehledné srovnání produktů a sledují pět hlavních faktorů ovlivňujících dlouhověkost tisku: dlouhodobé působení světla na výtisky i jejich skladování v tmavých místech a stabilitu výtisků a odolnost při nechráněné expozici vůči atmosferickému ozónu, vysoké vlhkosti a poškození vodou.

„Ve společnosti Canon je obraz centrem všeho, co děláme, a proto velmi dobře chápeme důležitost vysoké kvality tisku. Jsme hrdí, že poskytujeme nejvyšší kvalitu tisku a také vysokou spolehlivost, což profesionálové ve spojení s našimi produkty očekávají. Kombinace modelů imagePROGRAF s naším pigmentovým inkoustem LUCIA EX umožňuje zákazníkům vytvořit mimořádně kvalitní tisky, které nevyblednou,“ říká Yuichi Miyano, ředite velkoformátových řešení, Canon Europe.

Témata článku: Canon, Tiskárny Canon, Velkoformátové tiskárny, Sklo, Skvělé spojení, Dlouhá léta, Testovací produkt, Test, Vysoká kvalita, Vysoká odolnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí