Válka o ovládnutí českého televizního satelitního trhu?

Společnost Gital, dodavatel dekódovacích karet pro příjem českých a slovenských programů ze satelitu, se v posledních týdnech stala předmětem nekalých obchodních praktik a vydírání. Vedení společnosti se proto obrátilo na soud s žádostí o soudní ochranu svých zájmů a práv svých zákazníků, obchodních partnerů a vlastníků.

„Vyděračské praktiky odmítáme,“ říká Leoš Pohl, jednatel společnosti, v souvislosti s e-mailem od neznámého pisatele. V něm autor vyhrožuje, že nebude-li uhrazen exekuční příkaz z počátku září na 25 milionů, mohou se objevit další exekuční příkazy. „Údajná“ exekuovaná pohledávka však v auditovaném účetnictví společnosti není vůbec evidována. Bez ohledu na to, že Gital má pro případné krytí exekučního nároku dostatečné rezervy, nemůže fiktivní pohledávku v žádném případě uznat. „Tato pohledávka nikdy nevznikla a je zcela vykonstruována. Podání trestního oznámení bude s největší pravděpodobností následovat. Gital podnikne veškeré právní kroky, abychom efektivně zabránili útoku na naši firmu. Je to stejně důležité jako zachovat korektní vztahy se zákazníky i dodavateli programového obsahu,“ dodává Pohl.

Současný vývoj kolem společnosti Gital se na kvalitě služeb zákazníkům ani na vztazích s obchodními partnery nijak neprojeví. Naprostou většinu činností pro společnost Gital včetně péče o stávající zákazníky, prodej nových karet a služby placené televize zajišťují partnerské firmy Bohemia Connect a Media Vision. Všichni zákazníci a obchodní partneři budou o celé záležitosti bezprostředně informováni osobním dopisem jednatele. V této souvislosti společnost Gital zřídila pro své zákazníky a obchodní partnery i bezplatnou zelenou informační linku na telefonním čísle 800 800 100.

Gital je jednou z nejrychleji rostoucích firem na domácím trhu digitálního satelitního televizního vysílání. Za dva roky svého působení si získal důvěru již více než čtvrt milionu domácností. Programová nabídka zahrnuje 30 televizních programů, které Gital nabízí v ceně dekódovací karty, v balíčku Géčko nebo samostatně formou a´la carte. Programovou nabídku lze sledovat na satelitní pozici CS LINK 23,5 stupně východně, na flotile satelitů společnosti SES ASTRA (Astra 3A, Astra 1E). Gital je jediný provozovatel systému prodeje placených satelitních programů pomocí diGITALkuponů na území ČR a SR, které jsou ke koupi u všech prodejců satelitní techniky a v pobočkách sázkové kanceláře Tipsport. Gital je také provozovatel jedinečného NONSTOP systému aktivace všech svých placených kanálů během několika minut.

Váš názor Další článek: Nový OpenOffice.org 3.0: konkurence pro MS Office zdarma

Témata článku: , , , , , , , , , ,