VAIO S-série: favorit ve své třídě

S-série notebooků VAIO nabízí mobilní výkon a nesrovnatelnou kombinaci výkonu, mobility a vyspělých funkcí, to vše zabaleno do elegantního a osobitého designu.
VAIO S-série: favorit ve své třídě

Praha, červen 2004 – dokonalá mobilita. Od května můžete spatřit dokonale provedenou mobilitu notebooku a to v noteboocích Sony VAIO S1XP. S1XP nabízí velmi kompaktní, výkonný a přenosný notebook. Jednoduchý, elegantní design a výborné tovární zpracování nejvyšší kvality zajišťuje to, že tyto notebooky budou vhodné zejména pro zákazníky, kteří hodně cestují a potřebují kvalitní, výkonný přístroj.

 

„Myšlenka stojící v pozadí těchto notebooků je velmi jednoduchá“, komentoval uvedení notebooku Jun Koyama, obchodní a marketingový ředitel Sony IT. „Chtěli jsem vyvinout velmi lehký a přenosný notebook, zejména pro korporátní sféru. Nejprve jsme přemýšleli o designu samotného přístroje, který měl zahrnovat standardy nejčastěji používané určitým typem lidí: lidí, kteří přemýšlí o vlastní práci a vyhledávají jen to nejlepší. Poté jsme jej vybavili výkonem a vlastnostmi nezbytnými pro práci. S1XP – to je náš výsledek.“

 

Notebooky VAIO obecně, obzvláště uváděný S1XP, v sobě v nejvyšší míře shromažďují potřeby mobilních přístrojů a to hned v několika směrech. První co vás na S1XP zaujme je velmi nízká hmotnost a výška přístroje spolu s faktem, že se samotným notebookem se velmi snadno zachází. Hmotnost přístrojů s baterií dosahuje necelých 1,9 kg. Tělo notebooku se vyznačuje velmi pevným a kvalitně vyrobeným povrchem.

 

Stejně tak dobře jako přenosnost a dlouhá výdrž na baterii, vyznačuje se S1XP i velmi vysokým výkonem. Notebooky jsou postaveny na technologii Intel Centrino a to včetně nejnovějšího Pentium M procesoru. Ten poskytuje jak důmyslnou správu napájení tak ideální mobilní výkon.

 

Je skutečností, že notebooky Sony S1XP nastavují novou laťku na poli ultramobilních notebooků. Vysokorychlostní DDR paměti a velký pevný disk jsou u VAIO notebooků standardem. Rychlé paměti a velký pevný disk skvěle doplňuje rychlá grafická karta. Nekompromisní výkon a mobilita přístrojů je jedním z klíčových prvků, které odlišují představovaný VAIO notebook od ostatních ultramobilních konkurentů.

 

VAIO S1XP jsou vybaveny kvalitním LCD displejem s vysokým rozlišením. Ten je ideálním pro sledování DVD filmů, ale také poskytuje daleko více pracovního prostoru než běžný XGA rozměr. To má za následek daleko méně rolování po ploše, při práci s dokumenty viditelnost větší plochy a možnost sledování dvou oken vedle sebe.

 

Proto, abychom vás ujistili, že to s kvalitou displeje myslíme zcela vážně, vybavili jsme notebooky exklusivním displejem o velikosti 13,3“. Na LCD panelu je použita nejnovější technologie Sony, která zaručuje jasnější, ostřejší a kontrastnější obraz. Kvalita obrazu způsobí to, že již nikdy nebudete chtít klasický displej.

 

Notebooky S1XP mají certifikaci Intel Centrino, což znamená, že systém je důkladně otestovaný v rámci kompatibility bezdrátových sítí po celém světě. VAIO S1XP je vybaven nejnovější bezdrátovou síťovou technologií Calexico 2 tak, že uživatelé budou moci plně využívat výhod vysokorychlostní sítě kdykoli budou potřebovat. K tomu, abychom poskytli uživatelům maximální svobodu v bezdrátovém připojení, vybavili jsme notebooky také standardem Bluetooth vhodným zejména při komunikaci s PDA a mobilními telefony.

 

POZNÁMKY PRO NOVINÁŘE

 

Čím se může pochlubit VAIO S1XP:

Nový procesor

V noteboocích série S našel uplatnění nejnovější procesor od Intelu – Pentium M, který nabízí vysoký výkon a nízkoenergetickou technologii. Nový procesor nabízí vyšší výkon oproti standardním procesorům především díky vestavěné 2MB cash paměti. Vestavěná cash paměť, ve dvojnásobné velikosti oproti klasickým původním Pentiím M, podporuje zvýšení pracovního výkonu procesoru bez nutnosti přetaktování. I když procesor běží rychleji, neznamená to, že má větší energetické nároky. 400 MHz FSB dále navyšuje výkon procesoru tím, že zrychluje datový tok do procesoru z ostatních částí počítače.

 

Paměti a pevný disk

Notebooky S1XP jsou standardně vybaveny 512 MB vysokorychlostním (333MHz) paměťovým modulem DDR SDRAM, který je již v současné době u notebooků VAIO standardem. Velikost pevného disku 60 GB je také dostačující. Jak u paměti, tak i u pevného disku je kapacita pro práci s počítačem dostačující.

 

Výkonná grafická karta od ATI

Notebooky VAIO S1XP nabízí nadstandardní grafický výkon. Model je vybaven grafickou kartou ATI Radeon 9700.

 

Tato karta je nejvýkonější grafickou kartou od ATI, která je implementována do notebooků. Podporuje Microsoft DirectX 9.0 a AGP 4x. Je samozřejmě optimalizována pro širokoúhlé LCD displeje. Také podporuje multiobrazovkový formát, má hardwarový MPEG dekodér pro plynulé přehrávání DVD filmů a ještě je vybavena možností energetické správy, která optimálně vylaďuje poměr výkon a energetická spotřeba.

 

Širokoúhlý XGA displej: jedna z mnoha výhod notebooků S série

Běžné notebooky jsou vybavovány displejem operujícím v rozlišení XGA (1024x768) což je obrazovkové rozlišení cca 0,8 megapixelu. Širokoúhlý 13,3“ displej, kterým jsou notebooky série S vybaveny s nativním rozlišením WXGA (1280x800) přesahuje rozlišení 1 megapixel: 1,3 krát více prostoru než u klasického XGA rozlišení. Více pracovního prostoru je přidáno díky širšímu displeji, což je ideální v případě, že používáte aplikační okna vedle sebe. Tento displejový formát je pro Sony exklusivně vyrobený a byl zvolen z důvodu, že S1XP poskytuje uživatelům ideální kompromis mezi 12“ displejem, kterým jsou vybaveny ultralehké notebooky a 14“, který je zase u klasických plně vybavených přístrojů.

 

Vyjímečné LCD od Sony

Klasické LCD displeje jsou obvykle potahovány na přední straně světlo rozptylující vrstvou, zajišťující rozptyl světla na povrchu. Potenciální nedostatek této technologie je v tom, že světlo vycházející z displeje samotného je také rozptylováno na povrchu a tím zapříčiňuje, že barvy, obzvláště černá, se zdají vybledlé a světlejší, než původně mají být. Dopad na barvy je v tom, že se ztrácejí svou hloubku a živost.

 

Sony exklusivní LCD panely jsou vybaveny uvnitř vestavěnou speciální lampou, která více podsvětluje displej se speciálním potahem, který redukuje odlesky světla dopadajícího na povrch, avšak světlo vycházející ze samotného displeje neredukuje. To znamená, že kvalita barev zůstává nezměněna a samotné barvy jsou velmi jasné, živé s velmi širokým rozsahem kontrastů. U tohoto displeje je černá opravdu černá.

 

Příslušenství Sony VAIO

VAIO S1XP je vybaven širokou škálou dodávaného příslušenství zahrnující např. standardní baterii, baterii s prodlouženou životností (VGP-BPS2; VGP-BPL2) a tenký AC adaptér (PCGA-AC16V6). Spolu s těmito je také dodávána kvalitní docking station (VGP-PRS1). Standardně poskytovaná dvouletá záruka lze prodloužit díky Balíčku prodloužené záruky (PCGE-VPW1) o jeden rok.

 

Díky vám je to Sony

Sony produkty přinášejí do vašeho života digitální technologie, které vás vtáhnou do světa zábavy a síťových komunikací. Nezáleží na tom, jestli jste začátečníkem v zacházení s těmito technologiemi nebo zdatným profesionálem, s námi můžete fotit nebo natáčet své snímky např. na DV nebo Micro MV, následně je editovat na VAIO a případně je sdílet se svými známými nebo kamarády na DVD přehrávači. Můžete také dělat digitální fotografie pokaždé, kdy se vám zlíbí a to např. s fotoaparáty Cyber-shot, poté je vytisknout nebo bezdrátově přenést do WEGA televizoru nebo jednoduše uchovat své vytvořené album na pevném disku vašeho VAIO počítače. Se Sony Network audio zařízeními lze také vytvořit skvělé hudební kompilace a to díky internetovému připojení a nebo jen z CD. Ty si pak můžete poslouchat v klidu domova nebo na cestách. Zde jsme vám jen velmi krátce popsali, jak lze s technologiemi Sony proniknout do světa digitální zábavy kdekoli a kdykoli jste.

 

 

KONEC TISKOVÉ ZPRÁVY

 

 

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

 

Sony Czech, Tomáš Hrzán, V Parku 2309/6, Praha 4 – Chodov, 140 00

tel. 222 864 242, fax. 222 864 100 nebo email: tomas.hrzan@eu.sony.com

 

 

 

O Sony Europe:

Společnost Sony vyrábí produkty audio, video, komunikační a informační technologie pro spotřební i profesionální trhy. Se svými dalšími aktivitami v oblasti hudební, filmové, herní a internetové je Sony v unikátní pozici stát se klíčovým hráčem na poli osobní širokopásmové zábavy 21. století. Společnost Sony dosáhla v Evropě konsolidovaného ročního obratu 13,88 miliardy EUR (tj. 1,666 miliardy yenů) ve fiskálním roce ukončeném 31. března 2003, přepočet je založen na průměrném směnném kurzu 120 yen / EURO za uvedené období.  Sony Europe, se sídlem v Sony Center am Potsdamer Platz v Berlíně, řídí aktivity společnosti v oblasti obchodu s elektronikou a dosáhlo v Evropě ve finačním roce, ukončeném 31. března 2003, konsolidovaného ročního obratu 8,62 miliard EUR.

 

 

 

Domovskou internetovou stránku společnosti Sony můžete najít na www.sony-cp.com .

 

Model

VGN-S1XP

Procesor

Pentium M 735

Operační systém

Windows XP Pro

HDD

60GB

RAM

512MB

Displej

13.3 WXGA

Grafická karta

ATI 9700 - 64MB

Optická mechanika

DVD-RW

Komunikační

nástroje

WLAN 802.11b/g

 

Vestavěný  V.92/V.90 modem

 

Ethernet 10 Base-T/ 100 Base-TX

 

Bluetooth

Poznámky

Weight 1.9kg

 

 

 

Váš názor Další článek: Krize veletrhů: Podzimní Comdex 2004 zrušen

Témata článku: Notebooky, Sony Vaio, Intro, Inter, Text, Font, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Silver, FR, Yellow, White


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 117

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 109

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky