V Hradci Králové bude druhé mimopražské centrum Radiomobilu

V Hradci Králové bude druhé mimopražské centrum zákaznických služeb sítě GSM Paegas.
V Hradci Králové bude druhé mimopražské centrum Radiomobilu
Po středisku služeb zákazníkům v pražské budově Koospol a v Lounech otevře RadioMobil začátkem roku 2002 už třetí centrum operátorů v Hradci Králové. Kromě provozů infolinek tam bude softwarové vývojové centrum a oddělení technického provozu. Smlouva byla zástupci RadioMobilu a zastupitelstva města slavnostně podepsána dne 19. ledna 2001. "Péče o zákazníky je jednou z nejdůležitějších součástí našeho podnikání a investujeme do ní mnoho prostředků a energie. Dokládá to i naše investice do vybudování úplně nové budovy v Hradci Králové, který se tak v průběhu dvou let stane jedním z největších center firmy RadioMobil v České republice," uvedl ředitel úseku služeb zákazníkům společnosti RadioMobil Piermaria Longo.

Během dvou let po zahájení provozu RadioMobil v Hradci přímo vytvoří přes 600 pracovních míst a další stovky vzniknou druhotně. Kolem 500 zaměstnanců bude pracovat ve středisku zákaznické péče poskytující informace, rady a služby stávajícím i potenciálním zákazníkům sítě GSM Paegas. Dalších přibližně 100 odborníků nalezne uplatnění v softwarovém vývojovém středisku informačních služeb v Hradci Králové. "Uzavřeli jsme mimo jiné také partnerství s hradeckou vysokou školou, která ve spolupráci s námi připraví specializované učební programy a kurzy, aby jejich absolventi byli co nejlépe připraveni na náročnou práci ve světě telekomunikací. Je to skvělá příležitost především pro mladé lidi i čerstvé absolventy bez praxe," poznamenala tisková mluvčí společnosti RadioMobil Tereza Kakosová.

Celková investice určená na výstavbu a technologické vybavení centra se blíží jedné miliardě korun a patří k jedněm z nejvýznamnějších investic východočeského regionu i celé ČR. Požadavky na vybavení střediska operátorů jsou přitom náročnější než vybavení klasických kanceláří. Vše musí maximálně usnadňovat práci operátorů, aby se mohli soustředit na pomoc zákazníkovi. Každý pracovník infolinky v průměru za směnu vyřídí 150 hovorů. To klade nejen vysoké nároky na jeho osobu, ale současně i na technologické vybavení a ergonomické uspořádání jeho pracoviště. Služby operátorů jsou navíc zákazníkům k dispozici 24 hodin denně, a tak musí být zohledněna i skutečnost, že zde lidé pracují na tři směny.

Budova bude postavena v lokalitě známé jako zóna Aldis. Na ploše přesahující 3.000 metrů čtverečních zde vyroste zcela nová čtyřpodlažní stavba podle návrhu architekta Roberta Wilda. Celý tým specialistů se před vypracováním projektu důkladně ve stávajících centrech zákaznických služeb Paegas seznámil s charakterem práce budoucích zaměstnanců, a proto mohl návrh přiupravit tak, aby charakteru práce co nejvíce odpovídal. V projektu tak mimo jiné využil speciální pláště budovy a dokonale izolující fasádní prvky, aby k operátorům nedoléhal případný hluk zvenku. "Architektovi jsme dali jasné zadání a ten je bezezbytku splnil. Podařilo se mu velmi dobře skloubit funkční i estetické hledisko a myslím, že budova bude patřit mezi jedny z nejzajímavějších budov svého typu v ČR," uvedla Tereza Kakosová.

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM 900/1800 MHz pod názvem Paegas. Od roku 1996, kdy RadioMobil vstoupil na český trh, a přinesl tak konkurenci, získal téměř dva milióny zákazníků. Předplacené služby prodává RadioMobil pod názvem Paegas Twist, což je nejúspěšnější předplacená služby na českém trhu, která svým uživatelům umožňuje celou řadu služeb jako třeba datové a faxové spojení, GSM bankovnictví na bázi standardu SIM Toolkit, služby Paegas Asistent, přístup ke službám WAP a navíc jim zdarma nabízí e-mailovou schránku ClickBox Easy. Paegas Click je další značkou služeb společnosti RadioMobil, která je zaměřena na zákazníky s přístupem k internetu či WAPu. Ti tak mohou na webové stránce www.click.cz snadno nastavovat služby, ale i třeba využívat komplexní elektronickou schránku na bázi technologie unified messaging.

RadioMobil patří do skupiny Deutsche Telekom – jednoho z největších světových telekomunikačních operátorů. Ten totiž prostřednictvím dceřinné společnosti T-Mobil (operátora mobilních služeb Deutsche Telekom) vlastní 87,3 % v konsorciu C-Mobil. Dalšími akcionáři CMobilu jsou: STET mobile holdings N.V. (12 %) a PVT, a.s. (0,7 %). Mezinárodní konsorcium C-Mobil je přitom spolu s Českými radiokomunikacemi akcionářem společnosti RadioMobil. V roce 2001 realizuje CMobil opci, díky které navýší svůj podíl v RadioMobilu z dosavadních 49 % na 60,8 %.

Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 99 % české populace a 99,8 % silnic první třídy. Mobilní telefon mohou zákazníci společnosti RadioMobil používat v sítích 199 operátorů z 87 zemí celého světa (celkem 120 různých lokalit). Na konci roku 2000 využívalo služby Paegas přes 1.850.000 zákazníků.

Váš názor Další článek: ATI jako první získává licenci na sběrnici Pentia 4

Témata článku: Budova, Česká tisková kancelář, Mobilní telefony hradec králové, Budoucí zaměstnanec


Určitě si přečtěte

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 122

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize