V České republice vzniká již druhé Microsoft inovační centrum

V České republice vzniká již druhé Microsoft inovační centrum

Pro vysoký zájem o aktivity brněnského Microsoft inovačního centra (MIC) bylo dnes slavnostně otevřeno v pořadí již druhé MIC v Hradci Králové. Ve spolupráci s Univerzitou Hradec Králové a Střední školou aplikované kybernetiky centrum nabídne zajímavé možnosti rozvoje, zejména v oblasti IT, a podpoří inovativní podnikání v České republice.

Stejně jako MIC v Brně nabídne hradecké centrum začínajícím podnikatelům, studentům, vývojářům a výzkumným pracovníkům přístup k informacím světové kvality. Zájemci ocení špičkové vybavení pro testování a vývoj nejnovějších technologií postavených na platformě společnosti Microsoft, ale mohou se také těšit na širokou řadu aktivit v oblasti vzdělávání a poradenství. Zájemci budou mít přes telekonferenci také přístup k přednáškám a seminářům probíhajícím v Brně, a budou tak moci komunikovat a sdílet své nápady a názory.

Za necelé dva roky fungování jsme dokázali proškolit téměř dva tisíce IT profesionálů, studentů, ale i vyučujících a podpořili jsme vznik desítek Hi-tech pracovních míst. To nám dává důvod věřit, že MIC přináší potřebné know-how a zvyšuje tak konkurenceschopnost jak lokalních firem na trhu produktů a služeb, tak konkurenceschopnost zaměstnanců na trhu pracovních příležitostí. Je to právě pozitivní zkušenost, která nás vede k otevření MIC v Hradci Králové,” komentuje důvod založení druhého inovačního centra Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje, Microsoft.

Manažer MIC Hradec Králové, Martin Dittrich, shrnuje vizi centra slovy: „Chceme se inspirovat úspěšným brněnským modelem a navzájem úzce spolupracovat. Firmám, studentům a IT profesionálům přineseme příležitosti pro jejich další technologický rozvoj a vytvoříme unikátní prostředí pro předávání znalostí a spolupráci.“ S významem aktivit MIC souhlasí i ředitel společnosti Westcom, Vít Vrba, který potvrzuje: „Microsoft inovační centrum Brno technicky pomohlo s mezinárodním rozvojem projektu WebNode.com, což společnosti Westcom umožnilo stát se jednou z nejrychleji rostoucích firem nabízejících on-line služby pro malé a střední společnosti.“

Novinky o Microsoft inovačním centru v Brně

MIC Brno funguje již dva roky a nyní přináší novinky v podobě dvou zajímavých projektů. Prvním z nich je Business Academy (www.msba.cz). Díky tomuto čtyřměsíčnímu vzdělávacímu programu budou mít zástupci začínajících IT firem možnost prohloubit své znalosti ze všech oblastí řízení IT firmy, a to pod vedením českých i zahraničních lektorů a odborníků. Druhou novinkou je jednoletý program MIC Akcelerátor (www.micakcelerator.cz). Ten nadaným studentům nabízí možnost rozvíjet své nápady v životaschopné projekty pod dohledem expertů z MIC i Jihomoravského inovačního centra. Studenti si osvojí zkušenosti z opravdového podnikatelského prostředí a budou mít v rukách základ pro své budoucí firmy.

Více informací o aktivitách MIC v České republice najdete na www.msic.cz.

Další článek: Nový vyhledávač Googlu stále v nedohlednu

Témata článku: Pracovní zkušenost, Druhá novinka, Střední škola, Začínající firma

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší