Uživatelé volí Barracuda Spam & Virus Firewall

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik
Uživatelé volí Barracuda Spam & Virus Firewall

Účinná ochrana proti virům a nevyžádané elektronické poště je již dlouhou dobu nezbytnou součástí všech informačních systémů. Z celé řady různých řešení dostupných na trhu si velmi silnou pozici získal Barracuda Spam & Virus Firewall, který díky široké škále dostupných modelů dokáže plně uspokojit potřeby všech typů zákazníků.

Produkt Barracuda Spam & Virus Firewall patří bezesporu k těm nejprodávanějším a nejvíce oceňovaným z nabídky Barracuda Networks. Nejnovějšího ocenění se dočkal koncem dubna letošního roku, kdy v rámci hodnocení odborného serveru WindowsNetworking.com získal v kategorii anti-spam hardware ocenění "Readers’ Choice Award", jakožto výraz uznání samotných uživatelů z řad IT profesionálů, kteří vysoce oceňují vysokou užitnou hodnotu, funkční možnosti i příznivou cenovou politiku tohoto produktu.

Pro spokojenost uživatelů je velmi důležité i neustálé zdokonalování funkčních možností zařízení. V průběhu loňského roku se společnost Barracuda Networks zaměřila na využití Barracuda Spam & Virus Firewall v prostředí rozlehlých sítí u korporátních zákazníků a u poskytovatelů internetových služeb.

Na trh byl uveden nejvyšší modelBarracuda Spam & Virus Firewall 1000, jehož výkon a kapacita dokáže uspokojit i ty nejnáročnější uživatele. Zařízení dokáže obsloužit až 100 tisíc klientů elektronické pošty a 5 tisíc domén. Tento model má dále k dispozici diskovou kapacitu 200GB pro logy zpráv a 750GB pro uložení zpráv v karanténě. K napojení do sítě slouží dva gigabitové Ethernet porty a vysokou spolehlivost celého systému podporuje i duální hot-swap zdroj. V případě potřeby je navíc možné spojit několik těchto zařízení do svazku a dosáhnout tak ještě vyšší kapacity.

U tohoto typu uživatelů je zcela běžné, že je třeba obhospodařovat velký počet různých domén a stejně tak správa rozsáhlého IT prostředí a velkého počtu uživatelů nebývá záležitostí pouze jednoho administrátora. Barracuda Spam & Virus Firewall proto poskytuje plnou podporu správy hierarchicky rozdělené mezi větší počet administrátorů, kteří mohou pro definované skupiny uživatelů poskytovat rovněž služby helpdesku. Pro jednotlivé domény pak lze nastavit různá bezpečnostní pravidla, jako je filtrování či blokování zpráv elektronické pošty. Kromě toho lze v zařízení nastavit požadavek na šifrování e-mailových zpráv dle standardu SMTP/TLS.

Více informací o Barracuda Spam & Virus Firewall můžete získat na stránkách:

http://www.barracudanetworks.cz
http://www.barracudanetworks.com/ns/products/spam_overview.php

Témata článku: Silná doména, Nejnáročnější uživatel, Barracuda, Swap, Dostupná zpráva, Nejprodávanější model, Virus

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje