Už vás pozvali na schůzku? Trend Micro varuje před novým typem spamu

Už vás pozvali na schůzku? Trend Micro varuje před novým typem spamu

Společnost Trend Micro Incorporated, leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, varuje před novým typem spamu s názvem Meeting Invite (Pozvánka na schůzku).

Během posledních 12 měsíců podchytila společnost Trend Micro nejrůznější formáty spamu, toto je však vůbec první případ, kdy byl k šíření spamu zneužit kalendářový systém Google. Spamové filtry jsou obvykle navrženy pro automatické filtrování spamu s přílohami nebo obrazového spamu, avšak tento nový způsob doručování pravděpodobně nezachytí.

Při tomto nejnovějším útoku rozesílají spameři tzv. nigerijské dopisy a vyhýbají se antispamovým filtrům pomocí pozvánek na schůzku. E-mailové pozvánky jsou personalizovány, každému příjemci zobrazují odlišný odkaz a mohou být nastaveny tak, aby zasílaly i upozornění na schůzku. Tím se snaží obrátit pozornost ke spamované zprávě.

„Tuto metodu doručování spamu pravděpodobně využijí i další typy spamu jako pump and dump, odkazy na webové hrozby apod.,“ uvedl Jamz Yaneza manažer Trend Micro pro výkumné projekty. „Je dobře možné, že po tomto prvním útoku budou následovat další, které budou k doručování nebezpečných odkazů a ke snaze odcizit citlivé informace dále zneužívat takové nástroje jako kalendář Google.“

Trend Micro vyzývá všechny podnikové a koncové uživatele, aby věnovali zvýšenou pozornost neočekávaným pozvánkám na schůzku a dalším nevyžádaným mailům. Takové útoky znamenají zvýšené riziko pro příjemce včetně možnosti spuštění škodlivého kódu nebo jiného malwaru.

Trend Micro již přidala tento nový typ spamu do svých databází blokovaného spamu. Uživatelům, kteří nejsou zákazníky Trend Micro, společnost radí mazat jakékoli podobné pozvánky na schůzky, které se mohou objevit v jejich poštovních schránkách.

Další informace naleznete na malwarovém blogu Trend Micro na adrese: http://blog.trendmicro.com

Váš názor Další článek: Nahrajte své dívce zase kazetu s písničkami. Online a zdarma

Témata článku: Google, Micro, Leader, Trend, Nejnovější trend, Trendy, Zvýšený obsah, Nebezpečná příloha, Meeting


Určitě si přečtěte

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 105

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 122


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize