Uvedení nové verze produktu ASTARO v.5

Astaro Corporation (www.astaro.com) vývojář nejpopulárnějšího bezpečnostního produktu založeného na platformě Open Software dne 1.4. 2004 oznámil uvolnění nové verze Astaro Security Linux V5.
Uvedení nové verze produktu ASTARO v.5

Toto bezpečnostní řešení které chrání více jak 20 000 počítačových sítí ve více jak 60 zemích světa nyní obsahuje moduly Intrusion Protection a Virus Protection které chrání počítačové sítě proti komplexním bezpečnostním útokům. Verze 5 také blokuje viry v heslem zabezpečených souborech formátu ZIP.

Uvedení nové verze produktu ASTARO v.5

Astaro Corporation (www.astaro.com) vývojář nejpopulárnějšího bezpečnostního produktu založeného na platformě Open Software dne 1.4. 2004 oznámil uvolnění nové verze Astaro Security Linux V5. Toto bezpečnostní řešení které chrání více jak 20 000 počítačových sítí ve více jak 60 zemích světa nyní obsahuje moduly Intrusion Protection a Virus Protection které chrání počítačové sítě proti komplexním bezpečnostním útokům. Verze 5 také blokuje viry v heslem zabezpečených souborech formátu ZIP.

Astaro Security Linux je komplexní bezpečnostní produkt pro zabezpečení malých, středních i velkých firemních sítí. Zahrnuje firewall, VPN bránu, ochranu proti průniku, ochranu proti virům, ochranu proti nevyžádané elektronické poště, filtrování obsahu www stránek a blokování URL adres. Toto komplexní bezpečnostní řešení obsahuje zabezpečený Linuxový operační systém pro počítače třídy x86 které je také dodáváno předinstalované na specializovaných hardwarových platformách mnoha výrobců.

Astaro Security Linux V5 tak dokazuje, že jediné bezpečnostní řešení může nabídnout komplexní ochranu při snadné instalaci a administraci.

NOVÉ – Intrusion Protection

Astaro Security Linux V5 nyní umožňuje integrovat ochranu proti průniku – Intrusion Protection. Modul Intrusion Protection obsahuje bezpečnostní nástoje které umožňují detekovat pokus o průnik do vnitřní sítě i nástroje které okamžitě blokují útoky ještě než mohou napadnout vnitřní síť.

NOVÉ – HTTP Virus Protection

Standardní antivirové brány kontrolují poštovní zprávy které procházejí přes poštovní servery, ale neposkytují žádnou ochranu při stahování souborů z HTTP nebo FTP serverů nebo pokud uživatel stahuje soubory přes web-mail ve svém Internet prohlížeči. Astaro Security Linux nyní umožňuje pomocí modulu Virus Protection for Web úplnou antivirovou ochranu pro E-mail (POP3 a SMTP) i Web (HTTP a FTP) provoz.

“Astaro byla jedna z prvních společností která poznala skutečnou hodnotu síťového bezpečnostního řešení v jednom produktu,” říká bezpečnostní expert společnosti Spire Security. “S Astaro Security Linuxem V5 firma Astaro dokazuje že lze navrhnout vysoce integrovaný bezpečnostní systém který může od základů zvýšit bezpečnost zatímco cena za správu takového řešení se výrazně sníží. Spire Security věří, že tato kombinace funkčnosti a snadného používání pomůže firmě Astaro ve vytvoření silné pozice na trhu integrovaných bezpečnostních systémů.”

Další rozšíření

Astaro Security Linux V5 hladce integruje a rozšiřuje VPN funkce o L2TP over IPSec vlastnosti které umožňují nativní podporu Windows IPSec klienta.

Astaro Security Linux V5 může automaticky generovat a distribuovat konfigurace Astaro IPSec klientů a tím vyloučit komplikovanou ruční konfiguraci klientů. To usnadňuje a urychluje hromadnou distribuci vzdálených VPN klientů a minimalizuje problémy způsobené klienty, vytváření IPSec VPN je stejně snadné jako konfigurace SSL VPN.

Dále také verze 5 zavádí jednotný systém logů a zpráv pro snažší administraci. Data je možné snadno soustředit, a jediným kliknutím mohou být sbalena a uložena v HTML e-mail formátu jako zpráva pro management společnosti nebo mohou sloužit jako dokumentace.

Dostupnost a cena

Astaro Security Linux V5 je k dispozici od 31. března u partnerů firmy Astaro.

Licence pro 10 uživatelů stojí 12 700 Kč. Modul Spam Protection je součástí každé licence Astaro Security Linuxu. Moduly Intrusion Protection, Virus Protection for Email, Virus Protection for the Web a Surf Protection jsou rozšiřující moduly které jsou poskytovány za příplatek. Astaro Security Linux V5 je dostupná alternativa k cenově dražším řešením které nabízí firmy Cisco, Check Point a NetScreen.

Astaro Security Linux V5 je pod zvláštní licencí poskytován zdarma pro domácí uživatele, neziskové organizace a školy.

Astaro

Astaro Security Linux poskytuje komplexní řešení síťové bezpečnosti s jednoduchou správou, cenově dostupné a efektivní. Astaro Comporation vybírá a integruje ten nejlepší bezpečnostní software na platformě open source pro zajištění co nejširšího rozsahu inovativní bezpečnostní technologie v jediném produktu. Astaro Security Linux je softwarový produkt který získal mnoho ocenění a používá se ve více jak 20 000 sítích ve více jak 60 zemích. Astaro Security Linux je distribuovaný celosvětovou sítí partnerů kteří zajišťují lokální podporu a služby.

Váš názor Další článek: Bill Gates už není nejbohatší muž světa

Témata článku: Software, Linux, Web Mail, Virus, Dostupná zpráva, Snadné řešení, Jediná síť, Počítačová síť, Surf, Antivirová firma


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 33


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky