Uvedení konzole PS3 na evropský trh

Praha, 23. března 2007 – Společnost Sony Computer Entertainment Europe dnes uvedla na trh v Evropě, Africe, na Blízkém Východě a v Oceánii novou konzoli PLAYSTATION 3. Jde o nejvyšší počet herních konzolí nabízených v jeden den v dějinách, protože zákazníkům je nyní k dispozici více než 1 milión těchto herních systémů a téměř 30 softwarových titulů nejrůznějších žánrů.
Uvedení konzole PS3 na evropský trh

PS3 dorazila úderem půlnoci i na český trh. Dlouhá fronta zhruba 130  fanoušků nedočkavě přešlapovala několik hodin před půlnocí před prodejnou Elvi-Pro v Praze na Karlově náměstí, kde prodej novinky dnes  v 00:01 hodin odstartoval. Po několika hodinách byla PS3, která se prodává za 16 900 korun,  zcela vyprodána.

„Jsem moc rád, že PS3 mám. Příští týden mám dovolenou, tak budu celý týden hrát,“ svěřil se Jindřich Procházka, vůbec první český majitel konzole PS3, který si na vytouženou novinku počkal před prodejnou celých 12 hodin. „Neměl jsem to daleko, jsem z Prahy Letňan,“ dodal. 

Dlouhou frontu, ve které se i přes chladné počasí začali scházet již od brzkých odpoledních hodin, si vystál i moderátor Zdeněk Izer či Jakub Smrž, český závodník a účastník mistrovství světa v superbike, který je známým herním nadšencem. „Čekal jsem ve frontě asi dvě hodiny,“ řekl Smrž s tím, že hraní ho opravdu moc baví. „A navíc PS3 není jen o hraní, ale umožní mi pouštět si filmy, skladovat data, stahovat z netu a podobně,“ dodal. K PS3 si včera zakoupil i hru Motor Storm. „Časem si určitě pořídím další,“ řekl. 

Mezi prvními majiteli PLAYSTATION 3  je i Tomáš Rosický, v současné době zřejmě nejlepší fotbalista České republiky, kapitán národního reprezentačního týmu a hvězda londýnského Arsenalu. Tomáš Rosický je velký fanda herní konzole PlayStation, a proto chtěl být mezi prvními, kteří získají PS3.  Vzhledem k tomu, že je momentálně zaneprázdněn, nemohl se zúčastnit půlnočního zahájení prodeje. Vyslal proto bratra Jiřího, který mu PS3 zakoupil a donesl na reprezentační sraz před kvalifikačním zápasem s Německem.

„Už někdy před 10 lety jsme pařili na PS one a pak jsme koupili PS2 - tu, co přehrává i DVD,“ vysvětlil Rosický své herní začátky. Mezi jeho nejoblíbenější hry patří hokej a jízda v autech. „Fotbal ani moc ne,“ překvapil.

Slavnostní půlnoční prodeje probíhaly po celé Evropě. Mnoho obchodů v hlavních městech i menších evropských městečkách využilo výhody nevídaného množství dodaných zařízení a připojilo se k zábavě. Nadšeným hráčům a fanouškům konzole PLAYSTATION 3 vytvořili herní párty, podpořené například v Paříži speciálně pro tento účel osvětlenou Eiffelovou věží nebo rockovým koncertem přímo v srdci Berlína.

Díky klíčovým vlastnostem zařízení, jako je například technologie Cell Broadband Engine, mechanika Blu-ray, bezdrátový ovladač SIXAXIS a schopnost konzole PS3 reprodukovat obraz her a filmů v standardu HD 1080P, překonal počet objednaných kusů po celé Evropě všechna očekávání. Protože prezident divize Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) David Reeves slíbil bezproblémové dodávky těchto konzolí na trh i týdny a měsíce po jejím prvním uvedení, nemusí se evropští zákazníci absolutně obávat nedostatku a opožděných dodávek konzolí a softwarového vybavení.

Témata článku: Herní konzole, Arsenal, Cell, Front, Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4, PS3, Sony PS3, Storm, Superbike, Playstation 3 herní konzole, Playstation 4 herní konzole, Playstation 5 herní konzole, Ps 4 herní konzole, Celý film, První hra, První dodávka, První film, První hodina, Závodník

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí