Ústředí NATO ocenilo přínos Compaqu

Velitelství spojeneckých sil NATO pro střední Evropu ocenilo podíl české pobočky Compaqu na úspěchu nedávného mezinárodního velitelsko-štábního cvičení NATO a Partnership for Peace nazvaného “Cooperative Guard ’99”.
Ústředí NATO ocenilo přínos Compaqu
Velitelství spojeneckých sil NATO pro střední Evropu ocenilo podíl české pobočky Compaqu na úspěchu nedávného mezinárodního velitelsko-štábního cvičení NATO a Partnership for Peace nazvaného “Cooperative Guard ’99”. Cvičení se konalo na přelomu května a června v moravském Vyškově. Compaq na toto cvičení dodal společně se svým partnerem, firmou NEOS Computer a.s., 370 kusů počítačů Compaq Deskpro s předinstalovaným softwarem.

“Rád bych poděkoval za veškerou podporu, kterou nám společnost Compaq Computer poskytla v průběhu Cooperative Guard ’99,” píše generál van Dam, Assistant Chief of Staff, Communications & Information Systems Division, v dopise řediteli české pobočky Compaq Computer. “Cvičení je pro nás velký úspěch, kterého bychom bez vaší podpory nedosáhli.”

“Zaměstnanci Compaqu reagovali na všechny naše rutinní i nerutinní požadavky včetně speciálních nároků na techniku. Pomohli s testovacím provozem systému a jeho hodnocením,” konstatoval generál van Dam. “Díky za všechnu jejich práci a za vysoký mezinárodní standard, který v rámci naší spolupráce skvěle zvládli.”

Přínos Compaqu pro úspěch celého cvičení již dříve ocenil náčelník Generálního štábu Armády České republiky, generálporučík Ing. Jiří Šedivý: “Přípravě tohoto cvičení věnovalo velení armády mimořádnou pozornost, protože jak jeho vojenský, tak politický význam byl zcela mimořádný. Společnost Compaq Computer byla vybrána jako hlavní dodavatel výpočetní techniky pro cvičící štáby, protože její produkty splňovaly náročná kritéria stanovená NATO.”

Armáda České republiky se akce takového formátu účastnila poprvé. Vůbec poprvé se také cvičení konalo v zemi, která se řádným členem NATO stala velmi nedávno.

O společnosti Compaq Computer
Společnost Compaq Computer byla založena v roce 1982 a je společností činnou v oblasti informačních technologií. Compaq je druhou největší počítačovou firmou na světě a největším globálním dodavatelem osobních počítačů. Společnost Compaq vyvíjí a prodává hardware, software, řešení a služby včetně počítačových řešení pro velké podniky, kritická obchodní řešení, síťové a komunikační produkty, komerční a spotřebitelské desktopové a přenosné osobní počítače. Produkty značky Compaq jsou prodávány ve více než 100 zemích světa přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných prodejců. Informace o společnosti Compaq naleznete na adrese http://www.compaq.com a http://www.compaq.cz

Firma Compaq Computer, s.r.o. se sídlem v Praze byla založena v roce 1994. Produkty a služby jsou prodávány a podporovány přímo nebo prostřednictvím sítě autorizovaných partnerů, kterých má Compaq Computer, s.r.o. okolo 340. Podle zdrojů IDC byly počítače Compaq v České republice v kalendářním roce 1998 nejprodávanější značkou.

Váš názor Další článek: Nové eCity: velmi dobře. Ale internetové hodiny tikají rychle

Témata článku: Hardware, Software, Guard, Staff, Vana, Generální štáb, Computer, Peace, Vyškov, Česká armáda, Mimořádná spolupráce


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu