Úspěšný rok UNICORNU

10. února 2002
Nová Java 2 verze 1.4
UNICORN oznamuje hospodářské výsledky roku 2001, změnu holdingové struktury, navýšení základního jmění společnosti a spuštění nové reklamní kampaně
Úspěšný rok UNICORNU

Skupina společností UNICORN dosáhla v roce 2001 konsolidovaného obratu 301,5 milionu Kč. Tento výsledek znamená nejen 47% nárůst obratu oproti loňským 204,5 milionu Kč, ale zejména splnění vytyčených cílů, které předpokládaly obrat 300 milionů Kč.

 

„V letošním roce chceme zvýšit náš obrat až na 500 milionů Kč a dále rozvíjet síť poboček v zahraničí. V oblasti softwaru se budeme soustředit na vývoj informačních systémů nové generace a samozřejmě chceme získat další klienty a obchodní partnery,“ řekl Vladimír Kovář, generální ředitel  a předseda představenstva.

 

Významnou změnou je navýšení základního jmění společnosti ze 100 tisíc Kč na 87 milionů Kč a transformace struktury holdingu. Navýšení základního jmění proběhlo fúzí UNICORN Group spol. s r. o., která doposud zastřešovala celou skupinu společností UNICORN, s UNICORN Holding a. s. Plánováno je další navýšení základního jmění až na 100 milionů Kč.

 

Společnost UNICORN rovněž spouští novou reklamní kampaň, která se zaměřuje na podporu klíčové aktivity UNICORNu – vývoj software. Hlavním motivem je nový slogan „Tak se dělá software“. Na inzerátech a dalších marketingových materiálech se objeví série fotografií všech zaměstnanců UNICORNu. Kreativní řešení kampaně zajistila společnost UNICORN Multimedia ve spolupráci s fotografem Jiřím Matulou.

 

Hospodaření UNICORNu v loňském roce bylo velmi úspěšné. Byla založena a stabilizována pobočka v USA a probíhal další rozvoj činnosti poboček na Slovensku a v Chorvatsku. UNICORN v roce 2001 úspěšně dokončil téměř 50 vývojových projektů. Mezi zajímavá řešení patří například projekt pro Českou spořitelnu – Bankovní podpisové vzory, který umožňuje výměnu podpisových vzorů mezi jednotlivými bankami. Provozní systém pro společnost Eurotel nebo Podnikový portál pro obchodníky a manažery společnosti Auto Škoda a. s.

 

K dalším klientům, pro které UNICORN v roce 2001 pracoval, patří například Komerční banka,  ČEPS a. s. (Česká energetická přenosová soustava), SÚRAO (Správa úložišť radioaktivních odpadů) nebo Pražská energetika, a. s. Oficiálním potvrzením kvalit UNICORNu je i zařazení mezi pět nejlepších společností v oboru informačních technologií v rámci soutěže „Českých 100 nejlepších“, vyhlašované Úřadem vlády České republiky. Velký význam pro úspěch společnosti má, stejně jako v roce 2000, sektor služeb. Služby jako takové tvořily 77 % obratu (232,16 milionu Kč), prodej produktů pak  21 % (63,31 milionu Kč). Společnost UNICORN zaznamenala také výrazný nárůst počtu zaměstnanců, když k 31. 12. 2001 zaměstnávala 497 ICT odborníků.

 

Otto Vitouš, marketingový ředitel, uvedl: „Naše spolupráce se zahraničím se stále zvyšuje. V roce 2001 tvořil příjem ze zahraničí 8 % z našeho celkového obratu. Tuto část obratu vytvořily především naše pobočky na Slovensku  a v Chorvatsku.

 

O společnosti UNICORN

UNICORN je moderní, dynamická skupina společností, která se zaměřuje na poskytování komplexních služeb    v oblasti informačních systémů a informačních a komunikačních technologií. Společnost UNICORN byla založena v roce 1990. Od roku 2002 zastřešuje celou skupinu společnost UNICORN Holding a. s. Posláním společnosti je přinášet zákazníkům konkurenční výhodu prostřednictvím špičkových informatických řešení, produktů a služeb.

Skupina společností UNICORN, se zaměřuje na poskytování komplexních služeb v následujících oblastech: vývoj a integrace informačních systémů, standardní řešení, strategické konzultace IS/IT, školení a podpora vývojových týmů, distribuce technologií, internet a multimedia, provoz a servis informačních systémů a sítě a komunikace.

Skupinu UNICORN dále tvoří společnosti: UNICORN Systems, UNICORN Consulting, UNICORN Distribution, UNICORN Education, UNICORN Services, UNICORN Multimedia, UNICORN Technologies, Unicorn Solutions, UNICORN Applications, Vigour, Deckard & Penfield, NeatCode a zahraniční pobočky v Chorvatsku, USA a na Slovensku.

 

Tato i všechny ostatní tiskové zprávy společnosti UNICORN jsou k dispozici na http://www.unicorn.cz/press

Váš názor Další článek: Nová Java 2 verze 1.4

Témata článku: Hudba, filmy, seriály, Otto, Otta, Unicorn


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X