USB tablety Wacom

21. července 1999
Slovenská cesta k GSM 1800
Wacom uvádí na trh jako první řadu grafických tabletů s USB rozhraním.
USB tablety Wacom
Řada Intuos s USB rozhraním nyní nabízí možnost rychlé výměny mezi platformami

Největší světový výrobce grafických tabletů společnost Wacom zastoupená v České a Slovenské republice společností Conquest a.s. oznamuje, že vynikající řada tabletů Intuos bude brzo dostupná také s USB rozhraním.

Ve velikostech A6 až A3 představuje Intuos ergonomický tablet pro každého profesionála v oblastech 2D/3D designu, videa, CAD/CAE a jiných kreativních činnostech. Intuos USB tablet kombinovaný s různými vstupními nástroji, představuje všestranné a na míru šité řešení pro elektronickou malbu, ilustrace, digitální editaci a navigaci.

Vlastnosti Intuosu USB
Připojení přes USB port přidává uznávané řadě Intuos novou dimenzi. Tablety jsou napájeny z USB kabelu a potřebou jediného připojovacího kabelu přispívají k uspořádanému pracovnímu prostoru.

Řada Intuos USB se snadno instaluje a dovoluje hot-swapping. Tablet může být připojen a odpojen od počítače i když je zapnutý, bez potřeby obvyklého restartu. Takže když uživatelé potřebují prohodit periferie, nemusí přerušit práci.

Některé obtíže, které občas vznikaly při instalaci nebo výměně periferií – jako problémy s identifikací portu a potřeba speciálních konektorů nebo přídavných karet – jsou také odstraněny. Tablety Intuos USB mohou být připojeny jak k počítačům Macintosh tak k počítačům s Windows.

Další výhodou řady Intuos USB je, že se mohou současně připojit s mnoha dalšími zařízeními k počítači. Technologie USB podporuje až 127 zařízení najednou (za použití USB hubů) v protikladu k dvěma nebo osmi zařízením pro sériový port. Intuos USB tablet je ideální pro grafické studio, kde může uživatel současně potřebovat skener, tiskárnu, digitální kameru, zařízení pro úschovu dat a grafický tablet.

USB port je součástí většiny nových počítačů. Podpora USB technologie byla výrazně vylepšena ve Windows 98. Nový iMac a G3 (modrobílý obal) také standardně obsahuje dva USB porty.

Dostupnost
Tablety Intuos USB A5 až A3 budou dodávány od poloviny srpna 1999, velikost A6 od října 1999. Dostupnost současných modelů na sériový nebo ADB port zůstává nezměněna.

Požadavky na systém
PC s Windows 98 nebo vyšší s funkčním USB portem

IMac s MacOS 8.51

Power Mac s MacOS 8.51 a s funkčním USB portem

Mechanika CD ROM

Ovladač Wacom Intuos verze 4.30 nebo vyšší

Váš názor Další článek: Slovenská cesta k GSM 1800

Témata článku: Windows, USB, Wacom, Připojení tiskárny k pc, USB Hub, Port, Porta, USB 3, Dimenze, A3


Určitě si přečtěte

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

Srovnali jsme česká města s IBM, Googlem nebo třeba Samsungem. Podívejte se, v jaké firmě „žijete“

** Nadnárodní korporace zaměstnávají stovky tisíc lidí ** Mají tedy velikost metropolí ** Srovnali jsme je s českými krajskými městy

Jakub Čížek | 14

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu