UPC oslavila Den bezpečnějšího internetu akcí partnerstvím s Insafe

Násilí na počítačích, e-privacy a nebezpečné sociální vztahy – to jsou pouze některá nebezpečí, která se snaží UPC připomenout ve spojení s InSafe, hlavním subjektem stojícím za včerejším Dnem bezpečnějšího internetu.
UPC oslavila Den bezpečnějšího internetu akcí partnerstvím s Insafe

Včera se po celém světě slavil již čtvrtý Den bezpečnějšího internetu. Jeho organizátorem je European Schoolnet; koordinátor Insafe, a také European Safer Internet Network. Insafe je síť národních uzlů, která koordinuje propagaci bezpečnosti na internetu v Evropě. Tyto organizace podporuje Evropská komise a mají partnery na 20 evropských ministerstvech školství. Patronkou Dne bezpečnějšího internetu je již třetím rokem paní Viviane Redingová, evropská komisařka pro informační společnost a média.

UPC v Nizozemí, UPC Česká republika, UPC v Polsku a UPC ve Slovinsku se na této iniciativě aktivně podílejí (např. UPC Česká republika je jedním z mediálních partnerů, Českého osvětového centra bezpečnějšího internetu).

UPC v rámci Dne bezpečnějšího internetu sponzoruje celoevropský on-line průzkum, jímž se má zjistit více informací o tom, jak mládež internet využívá, a o nebezpečích, jimž čelí. Od 6. prosince 2006 do 6. února 2007 vyplnilo tento průzkum s různými volbami odpovědí více než 12 000 dospívajících.

Předběžné výsledky prokázaly, že 56 % respondentů by si nastavilo na internetu svůj profil publikovaný na webových stánkách jako veřejný a napsalo do něj „spoustu podrobností o svém životě“. Toto zjištění naznačuje, že je třeba udělat více při vysvětlování rizik, která v sobě webové stránky nabízející publikaci osobních profilů skrývají. Průzkum však také odhalil, že se mladí lidé rádi něco dozvědí o bezpečném chování na internetu: 53 % udalo, že by si pozorně vyslechli rady učitele o nebezpečích na internetu.

Více než 200 škol ve 25 zemích soupeřilo v rámci soutěže sponzorované UPC o dvě ceny spočívající ve vybavení za 3 000 eur. Tato soutěž, která začala v říjnu 2006, povzbuzuje školy, aby se spojily a vytvořily webové projekty zaměřené na inovaci a „sílu obrazu“. Vítězné týmy vyhlásila komisařka Redingová včera během globálního „blogatonu“. Vítěze přikládám: Award for Power of Images: Poland: Gimnazjum Nr 6 w Żorach and Greece: Primary school of Panagia Thassos. Project title: “The picture as the vehicle of bad and good news” Award for Innovation: United Kingdom: Semley Primary School and the United States: Athens-Chilesburg Elementary School. Project title: “The Power of Image”.

Tisíce lidí ze 100 organizací bylo zaneprázdněo psaním při účasti na celosvětovém „blogatonu“ v rámci oslav Dne bezpečnějšího internetu. Tématem blogatonu v tomto roce je „překračování hranic“. Akci zahájili bloggeři v Austrálii akci zahájili a ta pak putovala během 24 hodin přes celý svět, aby  skončila v Severní Americe.

Váš názor Další článek: Nová generace LCD public displejů od NEC

Témata článku: Internet, Evropský partner, United Kingdom, Slovinsko, Good, Kingdom, United, Project, Images


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky