UPC: Nejoblíbenějším moderátorem televizního zpravodajství je Lucie Borhyová

Nejoblíbenějšími moderátory televizního zpravodajství jsou Lucie Borhyová a Reynolds Koranteng z televize Nova a Jolana Voldánová z České televize. Nejoblíbenějším dětským pořadem je pak večerníček České televize.
UPC: Nejoblíbenějším moderátorem televizního zpravodajství je Lucie Borhyová

Vyplývá to z průzkumu chování diváků televize, který proběhl v České republice  a dalších 12 evropských zemích na reprezentativním 5095 respondentů v období říjen – listopad. Průzkum byl realizován na objednávku vedoucího evropského provozovatele kabelové televize,  satelitní televize, internetu a telefonních služeb – společnosti UPC. V České republice působí UPC prostřednictvím své dceřiné společnosti UPC Česká republika, která nabízí služby digitální, analogové a satelitní televizi, telefonie a internetu.

Moderátorka Televizních novin TV Nova Lucie Borhyová získala  hlasy 27 % všech respondentů průzkumu, přičemž nejvíce bodovala u mužů (30 % respondentů a 17 % respondentek). Moderátor téže zpravodajské stanice Reynolds Koranteng získal 14 % hlasů, z toho nejvíce ženských (23 % respondentek a jen 8 % respondentů). 

Na třetím místě skončila moderátorka ČT Jolana Voldánová (12 % hlasů).  Se ziskem 11 % respektive 9 %  obsadili další pozice  opět moderátoři TV Nova Karel Voříšek a Pavel Dumbrovský. Nejúspěšnější moderátorkou TV Prima je Světlana Zárubová  (7 % hlasů). Lucie Borhyová zvítězila  u televizních diváků podle průzkumu UPC i v roce 2006.

Za nejoblíbenější pořad pro děti považují respondenti tradičně Večerníček, který se umístil před dalšími dvěma pořady ČT pro děti.

Televizní průzkum UPC se uskutečnil  v 13 evropských zemích (Rakousko, Belgie, Česká republika, Francie, Německo, Maďarsko, Irsko, Holandsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Švýcarsko) na vzorku 5095 respondentů v období říjen –  prosinec 2007. Jedná se už o 4. panevropský průzkum UPC, který je zároveň jedním z nejrozsáhlejších průzkumů veřejného mínění svého druhu. Tentokrát sa zaměřil na televizní chování diváků, na úlohu a význam televize v životě dětí a rodičů. Průzkum byl realizován ve spolupráci se společností Research International,  metodou face to face. Společnost informovala o jeho hlavních výsledcích už v závěru prosince 2007. Zájemci naleznou příslušnou tiskovou zprávu na  www.UPC.cz.

Témata článku: Televize 02, Televize 81, UPC televize, Televize 32, Televize Prima, Slovinsko, Čt televize, Televize 4 k, Televize 60, Česká televize, ČT, Televize 80, Průzkum, Televize 55, Televize Nova, I televize, Satelitní televize

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje