Unixový server PRIMEPOWER od Fujitsu Siemens Computers získal světový rekord ve výkonnostním testu javových aplikačních serverů SPECjbb 2005

Praha, 20. února 2006 – společnost Fujitsu Siemens Computers nedávno oznámila, že server PRIMEPOWER 2500, vlajková loď řady PRIMEPOWER®, výkonem 1 157 619 BOPS(*1) (obchodních operací za sekundu) vytvořil nový světový rekord v testu SPECjbb2005 (Java Business Benchmark 2005) společnosti SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation)(*2)
Unixový server PRIMEPOWER od Fujitsu Siemens Computers získal světový rekord ve výkonnostním testu javových aplikačních serverů SPECjbb 2005

Vedoucí pozici ve srovnávacím testu obsadila značka Fujitsu Siemens Computers. Rekord vytvořil její 128procesorový server PRIMEPOWER 2500 osazený vysoce výkonnými a spolehlivými procesory Fujitsu SPARC64® V, které běží na taktovací frekvenci 2,08 GHz. Výsledky společnost SPEC zveřejnila 25. ledna 2006.

Společnost Fujitsu Siemens Computers také oznámila, že modely základní a střední třídy na platformě PRIMEPOWER jsou okamžitě dostupné s novými procesory. Servery PRIMEPOWER 250 a 450 jsou nyní volitelně dodávány s procesory SPARC64 V na taktovacích frekvencích 1,65 GHz a 1,98 GHz se 3 MB vyrovnávací paměti druhé úrovně (SLC). Servery PRIMEPOWER 650 a 850 jsou volitelně dostupné s procesory SPARC64 V na taktovací frekvenci 2,16 GHz a se 4 MB SLC. Díly vyšší taktovací frekvenci a větší kapacitě vyrovnávací paměti druhé úrovně servery dosahují znatelně lepšího poměru cena/výkon a řada PRIMEPOWER si nadále udržuje přední místo v inovacích.

Svými vynikajícími výkony určuje řada serverů PRIMEPOWER, kterou tvoří dvou až 128procesorové systémy, směr v oblasti unixových serverů. Vedoucí pozici z hlediska výkonu v rámci trhu s unixovými RISC servery doprovází rovněž výjimečná spolehlivost při zpracování dat. Servery PRIMEPOWER jsou určeny nejen pro obecné využití, vyhovují i požadavkům na servery pro datová centra a optimalizovanou IT infrastrukturu. Nabízejí vynikající stupeň požadovaných vlastností, k nimž patří flexibilita, spolehlivost, výkon a škálovatelnost, a zároveň vyhovují i stálým požadavkům na snižování celkových nákladů. Servery PRIMEPOWER jsou jedním ze základních prvků, na nichž společnost Fujitsu Siemens Computers staví svou strategii optimalizace IT prostřednictvím dynamických datových center.

Bližší informace o serverech PRIMEPOWER najdete na adresách: www.fujitsu.com/global/services/computing/server/primequest
www.fujitsu-siemens.com/products/unix_servers/index.html


Bližší informace o dynamických datových centrech najdete na adrese:
www.fujitsu-siemens.com/le/it_trends/triole/index.html

Komentáře:
(1) Do 20. února 2006 byl stále nejvyšší zaznamenaný výkon v testu SPECjbb2005 1 157 619 obchodních operací za sekundu (http://www.spec.org/jbb2005/results/res2006q1/jbb2005-20060103-00057.html).

(2) Společnost SPEC (Standard Performance Evaluation Corporation) je nezisková organizace založená s cílem zavést, spravovat a ověřovat standardizovanou sadu relevantních srovnávacích testů, které lze aplikovat na nejnovější generace vysoce výkonné výpočetní techniky. SPECjbb2005 je srovnávací test (benchmark) vyvinutý společností SPEC k vyhodnocování výkonu serverů určených pro provoz javových aplikací. Test simuluje zpracovávání současných průmyslových velkoobchodních úloh, jako jsou objednávání, přeprava, zpracovávání daňových a platebních dokladů, řízení inventarizace a správa zákaznických databází. Výsledky testu proto lze použít jako ukazatel výkonu při zpracovávání úloh odpovídajících skutečným obchodním operacím.

Bližší informace o testu SPECjbb2005 najdete na adrese: http://www.spec.org/jbb2005/.


O společnosti Fujitsu Siemens Computers:
Fujitsu Siemens Computers je vedoucím evropským dodavatelem IT produktů, se strategickým zaměřením na oblast mobilních a dynamických datových (Dynamic Data Center) produktů, služeb a řešení. Široké produktové portfolio společnosti sahá od kapesních počítačů přes notebooky, kancelářské počítače a pracovní stanice až po dodávky podnikové infrastruktury, serverů a systémů úschovy dat. Fujitsu Siemens Computers působí na všech důležitých trzích v oblasti Evropy, Středního východu a Afriky. Svůj úspěch zakládáme na síle, inovativnosti a globální působnosti mateřských společností Fujitsu Limited a Siemens AG. Naším posláním je naplnit požadavky a překonávat očekávání našich zákazníků – velkých společností, malých a středních podniků i domácích uživatelů. Společnost je členem iniciativy OSN Global Compact.

Další informace lze získat na internetové adrese www.fujitsu-siemens.cz.

Váš názor Další článek: AMD očekává největší růst trhu v Indii

Témata článku: Mobilní objednávání, Vyrovnávací SL, Vyrovnávací SLC, Fujitsu Siemens, Srovnávací test, Výjimečná vlastnost, Objednávání

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší