Univerzální laditelné transceivery XFP DWDM

Univerzální laditelné transceivery XFP DWDM

Pomalu se blíží doba, kdy budou běžně komerčně dostupné moduly s laditelnou vysílací vlnovou délkou.
První vlašťovkami jsou laditelné XFP DWDM transceivery schopné pracovat i v užším pásmu 50GHz (odstup jednotlivých DWDM kanálů pouze 0,4nm). Již několik předních světových výrobců hlásí, že fyzicky dostupné moduly jsou teď narrow-tuneable XFP transceivery, ve 3. čtvrtině roku 2011 budou pak dostupné i full-tuneable XFP.

Vlnová délka u těchto modulů se mění přes sběrnici i2C, tak jak je definováno v SFF-8477. SFF-8477 již specifikuje a vyhrazuje několik adres v 256 bytové EPROM pro nastavení a změnu vysílací vlnové délky.
Hlavní výhodou je vysoká flexibilita těchto transceiverů, avšak díky vysoké pořizovací ceně oproti běžným DWDM modulům, se zatím nabízí spíše možnost mít jako pohotovostní zásobu několik takových modulů, které můžeme použít na jakoukoliv aplikaci v síti (pokud se objeví např. defekt na DWDM transceiveru).Tuneable XFP lze nasadit místo jakéhokoliv optického modulu s pevnou vlnovou délkou.

V blízké budoucnosti se pak nabízí, a je s tím i počítáno, využití v chytrých DWDM systémech, kde budeme moci snadno (automaticky) měnit vlnovou délku namísto fyzické výměny modulů.

V nabídce společnosti Alternetivo www.alternetivo.cz jsou již tyto moduly od výrobce Finisar i OEM prvovýrobců optických transceiverů.

Alternetivo (dříve atlantis datacom)

Společnost Alternetivo byla založena v roce 1996. Již od samého počátku byly veškeré aktivity společnosti založeny na vysoké odbornosti a hluboké znalosti moderních komunikačních technologií. Jako na producentech nezávislý dodavatel komunikačních řešení může pro své zákazníky vybírat ty nejlepší produkty, které se na celosvětovém trhu objeví. Společnost Alternetivo se zaměřuje na distribuci, technickou podporu a konzultace v oblasti datových technologií pro podnikové sítě i sítě telekomunikačních operátorů.

Současný tým společnosti Alternetivo je složen ze špičkových odborníků, kteří mají veškeré znalosti o dostupných zařízeních a standardech, zkušenosti z celé řady projektů a odborné certifikáty výrobců. Kvalitu jistě dokumentuje i skutečnost, že Alternetivo poskytuje celou řadu školení, z nichž řada je oficiálním školením výrobců.

Pro své zákazníky poskytuje Alternetivo i konzultační služby, které jsou flexibilně realizovány podle konkrétních potřeb zákazníka – od návrhů koncepce rozvoje sítě, přes studie a projektové dokumentace až po odborné oponentury projektů třetích stran.

Široké spektrum nabízených produktů tvoří kompletní řešení komunikační infrastruktury pro podniky i telekomunikační operátory.

Další článek: Microsoft: prodeje netbooků se propadly o 40 %, obviňuje Intel z mlžení

Témata článku: Odborná znalost, Dostupná síť, Modul, Celá studie, Optické spektrum

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší