United Pan-Europe Communications (UPC) dokončila koupi a.s. Dattelkabel

Společnosti Nuon International Projects a United Pan-Europe Communication (UPC) podepsaly dne 28. července 2000 závěrečné dokumenty o koupi 100 % akcií pražské kabelové televize Dattelkabel, a.s.
United Pan-Europe Communications (UPC) dokončila koupi a.s. Dattelkabel
Společnosti Nuon International Projects a United Pan-Europe Communication (UPC) podepsaly dne 28. července 2000 závěrečné dokumenty o koupi 100 % akcií pražské kabelové televize Dattelkabel, a.s., společností UPC. Obě přední evropské komunikační společnosti tak úspěšně dovršily dříve uzavřenou všeobecnou dohodu o prodeji.

Podpisu dokumentu předcházel souhlas příslušných českých orgánů státní správy, zejména Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten prodej schválil svým rozhodnutím ze dne 7. června 2000. Společnosti UPC patří v České republice další dvě významné společnosti provozující kabelové televize: KABEL PLUS a Kabel Net.

UPC se sídlem v Amsterodamu představuje jednu z nejprogresivnějších a nejrychleji rostoucích společností podnikajících v širokopásmové komunikaci v Evropě. Vlastní a provozuje největší celoevropskou skupinu širokopásmových komunikačních sítí. Poskytuje služby kabelové televize, telefonní služby, vysokorychlostní připojení na internet a vlastní programové služby ve 12 zemích Evropy a v Izraeli . Systém UPC zahrnuje k 30. březnu 2000 přibližně 11,5 mil domácností. Z toho si základní nabídku kabelové televize předplácí na 7,6 mil. zákazníků a rozšířenou nabídku pak 500 000 zákazníků. Společnost kromě toho provozuje 271 400 telefonních linek v dománostech a na 20 500 telefonních linek pro právnické osoby. Jejího přístupu na internet využívá na 177 000 domácností a 4 300 obchodních společností. V únoru 1999 se staly akcie UPC veřejně obchodovatelnými (IPO) a jsou na seznamu Amsterdamské burzy („UPC“) a NASDAQ („UPCOY“). UPC je dceřinnou společností UnitedGlobalCom („United“), (NASDAQ:“UCOMA“) sídlící v Denveru (USA). Microsoft vlastní v UPC podíl ve výši přibližně 7%.

Váš názor Další článek: Ekonomika se potácí, CAD Studio roste

Témata článku: Microsoft, Internet, Kabelová televize, UPC televize, Nasdaq, United, Kabel, Denver


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 107


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky