Unilever zvolil RFID řešení od Siemens Business Services

Společnost Siemens Business Services realizovala projekt s technologií RFID pro italské zastoupení firmy Unilever. Řešení, využívané podnikem ve městě Latina na výrobu zmrzliny a mražených potravin, bude sloužit ke zlepšení sledování logistických procesů. Systém byl vytvořen pro divizi zmrzlinářských výrobků a mražených potravin, jejíž podíl na celkové produkci společnosti dosahuje 52 procent.
Unilever zvolil RFID řešení od Siemens Business Services

Dané řešení umožní společnosti Unilever zlepšit sledování logistických procesů v oblasti polotovarů – od výroby až po uskladnění a naopak. Monitorovací systém zapisuje a čte data na štítcích palet a je napojen na informační systém SAP, který slouží k zpracovávání výrobních objednávek a převodek mezi závody. Toto řešení zaručuje nepřetržitý provoz monitorování, který není ovlivněn ani případným výpadkem systému SAP. Technologie také umožňuje zasílání zpráv a vysílání optických signálů o stavu palet v kterékoli fázi logistického procesu.

 

Mezi výhody tohoto systému s technologií RFID patří zejména dostupnost informací a možnost dokonalejšího řízení jakosti výrobků, např. na základě analýzy doby, kdy jsou palety na cestě. Díky této analýze je možné kontrolovat, zda nejsou výrobky ponechány v prostorách s vyšší okolní teplotou.

 

Po porovnání možných dodavatelů na trhu a provedení projektové studie jsme se rozhodli pro společnost Siemens Business Services kvůli úplnosti její nabídky, zkušenostem s velkými mezinárodními projekty, i jejímu důrazu na výzkum a vývoj v oblasti technologie RFID, vysvětluje Paolo Parlagreco, Company Supply Chain Organization Manager divize Ice Cream & Frozen Food společnosti Unilever Italia Srl.

Váš názor Další článek: Google opět rozšiřuje své obzory, proniká na reklamní trh v rádiích

Témata článku: RFID, Nepřetržité vysílání, Unilever, Frozen, Food, Cream, Ice Cream

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší